Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sprawdź wypoczynek dziecka

Elektroniczna baza wypoczynku i telefon alarmowy – te wakacje dla dzieci z województwa Śląskiego mają być naprawdę bezpieczne zapowiedziało Kuratorium Oświaty w Katowicach.
 
Jeśli wysyłacie swoje pociechy na kolonie czy obóz, a nie spodoba się wam organizacja wypoczynku dziecka w każdej chwili można zadzwonić pod alarmowy 32-200-21-71.  Pod tym właśnie numerem sygnały od rodziców i opiekunów dzieci odbierają pracownicy kuratorium i Centrum Zarządzania Kryzysowego. Sprawdzają każdy sygnał, a następnie sprawę w ramach współpracy przekazują kuratorium na konkretnym terenie. Chodzi przede wszystkim o sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu dzieci oraz wszystko to, co dotyczy nieprawidłowości.
 
Ponadto, aby być pewnym, że dziecko wysyła się w bezpieczne miejsce ze sprawdzonym organizatorem można sprawdzić informacje na temat wypoczynku dziecka w Elektronicznej Bazie Wypoczynku. Zakładka została w tym roku po raz pierwszy uruchomiona na stronach internetowych Kuratorium Oświaty (www.wypoczynek.men.gov.pl). Znajdziemy tam informacje o organizatorze, liczbie uczestników, terminie i lokalizacji wypoczynku.
 
Wszystkie te działania to efekt akcji „Bezpieczne wakacje 2010”, która potrwa do 3 września.
 
Hanna Blokesz-Bacza
źródło: ox.pl
dodał: HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: