Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sprawdź, czy to prawdziwy GOPR-owiec

Beskidzcy ratownicy z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przestrzegają, przed osobami jeżdżącymi brawurowo na skuterach śnieżnych. Często podszywają się oni pod GOPR szukając uzasadnienia ich szybkiej jazdy. GOPR-owcy przestrzegają – to oszuści.

W ostatnim czasie docierają do nas liczne sygnały o niebezpiecznym zachowaniu kierowców skuterów śnieżnych. Niestety są wśród nich osoby podszywające się pod ratowników GOPR, ubierające np. kamizelkę czy kurtkę z emblematem organizacji, często zakupioną przez internet lub stworzoną samodzielnie – rozkładają ręce ratownicy beskidzkiej grupy GOPR.

Tacy „przebierańcy” często bezprawnie poruszają się po Beskidach, bezpośrednio zagrażając przy tym bezpieczeństwu turystów często jeżdżąc po szlakach turystycznych z dużą prędkością, czy też niszcząc środowisko naturalne np. dewastując skuterami młodniki.

GOPR przypomina - Ratownik wykonujący patrol lub czynności ratunkowe zawsze posiada odpowiedni ubiór i apteczkę, a także zachowuje się zgodnie z przyjętymi przez nas zasadami bezpieczeństwa.
Dzwoniąc do Stacji Centralnej GB GOPR w Szczyrku można dowiedzieć się, czy w danym rejonie jest zgłoszony wyjazd ratownika. Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo turystów informujemy, że wszystkie nadużycia będą zgłaszane na Policję – dodają GOPR-owcy.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-11 05:52:26
góry: Policja nic z tym nie zrobi,nie maja takich ludzi i sprzętu co by ich wyłapali no i chęci.
2021-02-11 06:25:00
św. Patryk.: Policja po podwyżkach zajęta PR-em, rozdaje odblaski dzieciom, no i szkoli się w używaniu rozpylaczy gazu łzawiącego i pałek teleskopowych do pacyfikowania protestów przeciwko władzy PiS
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: