Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sprawa Szymonka wraca na Wokandę

Tą sprawą żyła cała Polska, przypomnijmy, że 5 lat temu w Cieszynie w stawie znaleziono zwłoki 2-letniego chłopczyka. Jak się okazało w toku śledztwa, chłopczyk został uderzony mocno w brzuch i w wyniku obrażeń zmarł. Rodzice postanowili pozbyć się ciała i zmylić tropy śledczych. Na dziecko pobierali zasiłek, a do szczepień przywozili inne dziecko...

Sąd pierwszej instancji skazał  obu rodziców – Jarosław R. usłyszał wyrok 10-lat więzienia, zaś matka chłopca, Beata Ch za kratkami miała spędzić 5 lat. 

Wyrok ten zaskarżyli zarówno oskarżyciel jak i obrona.  W opinii prokuratury, rodzice Szymona powinni zostać skazani za zabójstwo z tzw. zamiarem ewentualnym, bo „godzili się" na pozbawienie życia syna poprzez zaniechanie udzielenia mu niezbędnej pomocy medycznej. Obrona natomiast twierdzi, że rodzice starali się pomóc synkowi i nie mogli przewidzieć jego śmierci…

W dniu dzisiejszym (15.12.2015) Sąd Apelacyjny z Katowic skierował sprawę do ponownego  rozpatrzenia przez sąd pierwszej instancji.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-12-15 14:01:40
Międzol: Apeluje o wprowadzenie kary śmierci !!<br />Bezapelacyjnie, kare śmierci powinni dostawać ZABÓJCY DZIECI oraz ZWIERZĄT.
2015-12-15 14:31:52
as355: No jak takie mamy prawo, to nowe przesłanie ,,Uwierzyć w człowieka ,, jest dyskusyjne i nieco z wyprzedzeniem .Bo jak pogodzić się z wyrokiem ,5 lat za zabicie 2 letniego chłopca .?
2015-12-15 14:58:13
janusz s: Za ostatnią stodołe i kula w łep [żeby psy się nie denerwowały ]
2015-12-15 22:44:59
adawski25: No wyroki jakies mega delikatne za takie cos to sie wiersyc nie chce gdzie zmierza ten kraj moze juz niebawem za taki mord beda zawiasy!
2015-12-16 10:53:41
malamiko123: uwazam ze co dzien powinnien sie gapic na zdjecie swojego dziecka i sam sie powiesic na pasku od spodni, sznurowce, lub deska z gwozdziem pierdyknac sie w łeb albo ramą z łożka by wiedział taki skur... ze go zzera od srodka to co zrobił, bo sumienia nie ma jak wiele bydlakow na tym swiecie o ktorych nie wiemy nawet i dobrze moze, jestesmy jacy sami siebie stworzylismy, zlo panuje wszedzie w kazdym z nas trzeba z tym walczyc, ale prawo mamy pojeb... takie sobie sami stworzylismy, choc nie chcemy choc mamy inne zdanie i odczucia takich wybralismy rzadzacych wczesniej czy teraz i mamy teraz siwy dym w Polsce, wszstkim tym steruje zło, zli ludzi bez uczuc i sumienia, urzedy, biurokracja cały system jest do dupy, trzeba wojny i konca swiata zeby sie ludzie ci co przezyja obudzili ze tak nie nalezy zyc, kazdy czyni zlo i musi sam sobie odp. czy mozna tak zyc ze zlymi uczynkami na sumieniu i czy ci te osoby ktore skrzywdziles przebacza, zona, maz w domu dzieci, rodzice, rodzina, kolezanki/edzy w pracy itd. sami jestesmy sobie winni ze jestesmy jacy jestesmy
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: