Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spotkanie z kandydatami na posłów do sejmu...

Wczoraj (09.09) w sali konferencyjnej Hotelu Liburnia w Cieszynie odbyło się spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniami do wyborów parlamentarnych kandydatów do Sejmu startujących z listy Prawa i Sprawiedliwości. W części oficjalnej spotkania głos zabrali kandydaci: Ryszard Macura i Renata Michnik.  

Ryszard Macura przedstawił kilka swoich założeń programowych. Na pierwszym miejscu postawiłem zadania związane  z rozwijaniem równości szans. To rozumiem bardzo szeroko. Wiele osób zarzuca PiS, Zjednoczonej Prawicy - rozdawnictwo. Ja rozumiem to jako wyrównywanie szans. (…) Dziś te programy społeczne dla mnie przede wszystkim są taką szansą na wyrównywanie poziomu życia dzięki temu wszyscy się bogacimy. Chciałby wspierać wszystkie takie programy – podkreślał Macura.

Kandydat zwrócił również uwagę na uproszczenie oraz stabilizację przepisów prawa. Zachęcam abyśmy mówili o tych zadaniach dla parlamentu. Poseł jest przede wszystkim od tego, żeby tworzyć dobre prawo, korygować te które jest błędne. Chciałby się skupić na tym co jest przynależne posłowi. Jeżeli zostanę posłem chciałbym być takim punktem do którego schodzą informacje o tym w jakich obszarach to prawo należy poprawiać, tak żeby było stabilne.

Kolejny punkt który znalazł się na ulotce wyborczej Macury to zabieganie o szersze wykorzystanie instytucji naukoRwych do tworzenia zasad sprawiedliwej dystrybucji dóbr. Czuję niezwykłą sympatię do środowiska naukowego – podkreślał. Bardzo mi zależy, aby w tym świecie społeczno-politycznym, jak najszerzej korzystać z matematyki. Wtedy staje się polityka sprawiedliwsza. Kończą się znajomości, układy. Sięgamy po rozwiązania, które wynikają z przeliczeń.

Macura wspomniał również o transporcie publicznym. Jako poseł kandydat zapewnia, że będzie zabiegał o dostępność komunikacyjną, w tym o rozwój sieci połączeń kolejowych. Wydaje mi się, że ta kadencja powinna się zakończyć jakimś konkretnym krokiem w kierunku linii kolejowej Cieszyn-Bielsko-Biała.

Po krótkich wystąpieniach kandydaci przekazali uczestnikom spotkania plakaty i banery wyborcze.

 

 MSZ

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

22
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-10 08:58:48
krzysztof.mm: ...a tymczasem: ✍Prokuratura w Rybniku umorzyła śledztwo w sprawie znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy i zniesławienia Jarosława Kaczyńskiego określeniem ⛪ kościółkowe ch... ⛪. - Nie można przyjąć udziału w obrzędach liturgicznych i działań w ramach realizacji kampanii wyborczej za udział w pełnieniu obowiązków służbowych przez funkcjonariusza publicznego" - napisała asesor Dagmara Szynkowska.✍
2019-09-10 09:02:08
krzysztof.mm: po s k a n d a l u w ministerstwie Z i o b r y ta decyzja wydawałoby się mało znaczącej asesor jest jak walnięcie p i ę ś c i ą prosto w nos PiS-owskiego systemu ł g a r s t w a i obłudy - brawa dla tej pani
2019-09-10 09:05:31
krzysztof.mm: a co do bolszewickich kandydatów: w ł a d z a za wszelką cenę i w ł a s n e korzyści bez ograniczeń - to jedno, co ich wszystkich łączy
2019-09-10 10:16:47
tom lem: ....to się dopiero okaże, czy brawa dla tej pani za mądrość lub głupotę, bo asesor to tylko stażysta w sądzie, krzysztof-Q.mm, jeszcze żaden niezawisły sędzia. Ty jak widać nie masz problemu ze lżeniem niewygodnych osób.
2019-09-10 11:59:19
mako: Taaaaaaaaak! Jeśli chodzi o stabilność uchwalanych przepisów, to pis jest mistrzem. Ustawy procedowane i przepychane w Sejmie w kilka godzin, a potem kilka, kilkanaście porawek.
2019-09-10 12:24:31
Wiederholec: Panie Ryszardzie ma pan mój głos. Wiem, że będzie pan nas godnie reprezentował. Powodzenia!
2019-09-10 16:51:49
ciotka matylda: Tradycyjnie w okresie kampanii wyborczej wraca temat kolei. Od czterech lat rządzi PIS. Mają wszystko Sejm,Senat, Prezydenta, Prezesa no i co najważniejsze to mają KASĘ. Tyle kasy,że co bardziej nadęty polityk to przywozi wór pieniędzy. Temat jest tak oklepany, że obiecywanie rewitalizacji jest zwykłą ściemą. Panie Macura, proszę odgrzebac w necie te wszystkie obiecanki oraz jak pan to walczył z przeciwnikami transportu.
2019-09-10 18:06:57
Ebenezer: A to Istebna już Panu Macurze nie wystarcza? Czym zasłynąłeś w Cieszynie? Co zrobiłeś przez 4 lata?
2019-09-10 18:17:27
donekT: krzysztof-Q, Zdaje się, iż przedstawiani przez Ciebie krzysztof-Q "bolszewicy" poglądowo są bardzo bliscy poniektórym środowiskom skrajnej lewicy, chociażby przez działania realizowane ze strony Aleksandry Kołłontaj. krzysztof-Q, czyżbyś Ty krzysztof-Q nie wiedział, kim byli "bolszewicy" i kto obecnie jest ich mentalnym spadkobiercą??? PiS można dużo zarzucić, jednak bynajmniej nie skrajną lewicowość. Coś Ci krzysztof-Q znowu się pomerdało.
2019-09-10 18:18:55
donekT: krzysztof-Q, A co Ty sobą od kilku lat, chociażby na tym portalu, swoją postawą "reprezentujesz"? krzysztof-Q, Raczysz przypomnieć, jakie miałeś zdanie, odnośnie do ruchu samochodów na cieszyńskim rynku? Zdaje się, iż podobne jak ów biskup. krzysztof-Q, co Cię z nim łączy?
2019-09-10 18:20:20
donekT: krzysztof-Q, Co do opisywanego śledztwa, pozostaje jeszcze kwestia cywilna... Wypadałoby wiedzieć...
2019-09-10 19:16:46
donekT: Co do " linii kolejowej Cieszyn-Bielsko-Biała." kwestia ta stała się dyżurnym postulatem niemal wszystkich stronnictw politycznych (podobnie jak zbiorowy transport publiczny, w odniesieniu do autobusów, przypomnijcie sobie, która linia poglądowa, w imię wolnego rynku rozwaliła nam konkretny regionalny rynek w 2012r., następnie wykasowała dworzec z Cieszyna. Natomiast obecnie postuluje przywrócenie publicznego przewoźnika). Odsyłam do regularnej lektury tygodnika "POLITYKA" (wiem, że dla niektórych propaganda, ale wypada wiedzieć, co piszą) i słuchania TOK FM (Wiem, że dużo propagandy, ale warto słuchać, bo często puszczają farbę). W przyszłości koleje docelowo mają konkurować z transportem lotniczym i raczej nie będą się poruszać po torach, chodzi również o ekologię, o czym się nie mówi, samoloty zanieczyszczają, a kolej nowej generacji ma być bardziej pro-eko. Może pomyśleć nieco bardziej przyszłościowo, czy w ogóle jest sens przywracać, w obecnej sytuacji. Może skończyć z tym archaicznym pomysłem i zaproponować np. ścieżkę rowerową. Wielu mieszkańców jest podobnego zdania.
2019-09-10 19:35:59
donekT: DWA warto poruszyć wątek PRAGMATYZMU POLITYCZNEGO. Wiemy, że przez głupotę SLD i start tej partii w koalicji w 2015r., SLD w 2015 nie dostał się do parlamentu, na czym skorzystał PiS. W konsekwencji możliwy stał się taki twór jak "TOTALNA OPOZYCJA", pomijam ocenę, szczegóły itd. Wiadomo jak była postrzegana "Nowoczesna", jako przystawka lub kameleon, której partii, zatem zasadna jest mowa o LINII POGLĄDOWEJ. Dotychczasowy parlament rozbijał się na dwie zasadnicze LINIE POGLĄDOWE. Co więcej, pod jedną z linii poglądowych podpinały się środowiska uznające się za lewicowe (raczej skrajnie lewicowe). Do zastanowienia jest, czy wpuszczenie do PARLAMENTU skrajnej lewicy nie utrudni ponownego stworzenia czegoś na kształt TOTALNEJ OPOZYCJI BIS i przy okazji pomoże manewrować PiS rozgrywkami na opozycji w imię zasady divide et impera. Z drugiej strony, co będzie PiS kosztował ewentualny ukłon w stronę skrajnej lewicy???? No właśnie.... Tym bardziej, iż całkiem możliwy i przewidywany jest globalny kryzys w okresie nadchodzącej kadencji, co pewna linia poglądowa nie omieszka wykorzystać. Tym bardziej, iż pewna linia poglądowa ma już zbudowane struktury (kadry marnej jakości, ale już są).
2019-09-10 20:50:41
krzysztof.mm: obrzydliwa ekipa
2019-09-10 21:28:51
donekT: krzysztof-Q, Tobie i tak Pańcia wystarczy.
2019-09-10 21:35:22
ciotka matylda: DonekT jeszcze raz polecam Ci ten felieton. http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,25038293,polaczenia-kolejowe-umieraly-w-ciszy-co-sie-stalo-z-pkp.html#s=BoxWeSl_1_5 Zamiana kolei na ścieżki rowerowe? To jakieś kuriozum! Jak będziesz się przemieszczał? Już widzę jak mając 70 czy 80 lat wsiadasz na rower i pedałujesz do Cieszyna! Może rykszami?! Ścieżki rowerowe zamiast torowisk to tak samo niepoważny pomysł jak likwidacja połączeń kolejowych czy autobusowych! W każdym normalnym kraju oprócz transporu indywidualnego istnieje przede wszystkim transport masowy. To jest przecież część programu ochrony środowiska! Co jest lepsze jeden skład kolejowy zabierający np sto osób czy dziesięć smrodzących busów przewożących taką samą ilość pasażerów? To jest proste jak drut ale jakimś cudem niezrozumiałe dla wszystkich ekip rządzących, mających pełne usta frazesów.
2019-09-10 21:54:01
donekT: ciotka matylda Jeszcze raz, polecam tygodnik POLITYKA (artykuły w konkretnej tematyce) i audycje w TOK FM w odniesieniu do przyszłości kolei. ciotka matylda kolej w Polsce już dawno temu systemowo i odgórnie została zniszczona, i osobiście uważam, iż nie warto pudrować trupa, tym bardziej przy obecnym stanie infrastruktury drogowej. Wiesz, ile kosztuje odbudowa upadłego rynku??? Tym bardziej pod współczesne potrzeby, a nie te sprzed 20/30 lat. Tory to już archaizm, moim zdaniem, należy pomyśleć o KOLEI PRZYSZŁOŚCI, której tory już potrzebne nie będą. Co więcej, można przy przebudowie uwzględnić inne pojazdy, niż tylko rowery. W zakresie publicznego transportu zbiorowego (o autobusach mowa), osobiście skupiłbym się na przywróceniu przewoźnika publicznego lub stosownych umowach z dotychczasowymi (trudno, trzeba się liczyć ze skutkami błędnych decyzji).
2019-09-10 22:01:22
donekT: A tymczasem temat lokalnego transportu zbiorowego (każdego rodzaju), podobnie jak sprawa szkół i przedszkoli publicznych przy wyborach samorządowych, stał się dyżurnym postulatem niemal wszystkich stronnictw politycznych. Oczywiście w strategii obliczonej do najbliższych wyborów. Może pomyśleć o szerszej perspektywie?
2019-09-11 19:27:38
krzysztof.mm: f a ł s z, o b ł u d a, z a k ł a m a n i e wprost w y m a l o w a n e na tych twarzach
2019-09-11 19:40:17
krzysztof.mm: a skąd idzie przykład? - ano z góry... wszak Kaczyński, Pawłowicz, Piotrowicz, Kuchciński, Misiewicz, Macierewicz, Szyszko, Szydło, Ziobro, Morawiecki - to są liderzy tej z a ł g a n e j formacji
2019-09-11 19:51:52
krzysztof.mm: eRZet - @RadekZKraka: ✍Chyba nie znacie takiego obrazka. Jarosławie Kaczyński, znasz?.. Samuelu Pereiro, znasz?... A może ty, Jacku Kurski, znasz?...Nie znacie, bo tego nie macie. To jest prawdziwa r o d z i n a. #BrejzaTeam ✍ https://pbs.twimg.com/media/EEIIcYCU4AAg3je?format=png&name=small
2019-09-11 20:37:51
donekT: Zdaje się, iż Ty krzysztof-Q nie potrafisz odmalować całego wizerunku i postanowiłeś skupić się na detalach, które i tak partaczysz. Ilu z wymienionych politycznego rzemiosła nauczyło się w szeregach lub we współpracy z tą "LEPSZĄ ZMIANĄ", której afery poczynając od lat 80. XX wieku i grupki tak zwanych "gdańskich liberałów", do dziś nierozliczone spoczywają w mrokach "KLUBU DEMETER" i oczekują na KATHARSIS, wraz z nadejściem TEMIDY i PERSEFONY, która ze sobą zabierze, gdzie trzeba???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: