Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spotkanie z Kaliną Jerzykowską

2 czerwca w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyło się spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską pisarką, dziennikarką, autorką musicali oraz kilkudziesięciu piosenek dla zespołów dziecięcych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie pierwszej klasa szkoły podstawowej.

Kalina Jerzykowska pisze dla najmłodszych odbiorców, jej twórczość to pełne humoru opisy, wesołe rymy i wielka zabawa słowami. Podczas spotkania autorka nie tylko prezentowała uczniom fragmenty swoich książek, ale także przekazała, w jaki sposób książka uczy wrażliwości, rozwija wyobraźnię i wpływa na dokonywanie wyborów.

Kalina Jerzykowska opowiadała dzieciom o swojej pasji, jaką jest teatr, następnie przeprowadziła próbę teatralnego mówienia. Dzieci powtarzały głośno, półgłosem i szeptem słowa "W moim ogrodzie mieszka czarodziej". Próba starannego wymawiania wypadła znakomicie. Dużo zabawy i pozytywnych emocji wzbudziło wypowiadanie tytułu książki "Gdzie dzwoniec dzwoni i pluszcz się pluszcze". Uczniowie mogli się przekonać, że to wcale nie taka prosta sprawa.

 Po spotkaniu można było zakupić książkę autorstwa Kaliny Jerzykowskiej wraz z autografem i okolicznościowym wierszykiem. „Widma z ulicy widmowej. Koszmarne przygody Koszmariusza i Horroraty“,  „Kantor wymiany liter“, "13. Skrytka“ to tylko niektóre pozycje z bogatej listy tytułów..

(bsk)
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: