Spotkanie z Jackiem Dehnelem

W poniedziałek (09.07) na terenie cieszyńskiej księgarnio-kawiarni Kornel i Przyjaciele odbyło się spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem – pisarzem, poetą, tłumaczem, felietonistą oraz autorem wielu książek. Tematyka dotyczyła zarówno literatury, fabuły książek, jak i samej postaci pisarza oraz jego poglądów. Rozmowę poprowadziła Alicja Czauderna.

Jacek Dehnel to autor książek poetyckich, powieści i opowiadań. Pochodzi z Gdańska, jest laureatem licznych konkursów literackich. Wśród jego najbardziej rozpoznawalnych dzieł można wyróżnić między innymi książki takie jak „Lala”, „Matka Makryna”, „Balzakiana”, „Saturn”, czy „Dziennik roku chrystusowego”.

W czasie spotkania można było dowiedzieć się między innymi, jak cienka jest granica pomiędzy prozą i poezją oraz jak autor zaczynał swoją przygodę z literaturą. Dużo powiedziane zostało również na tematy, takie jak inspiracje, dotyczące twórczości, czy też na temat samych postaci i komponowania odpowiedniej fabuły, która ma być dla czytelnika interesująca. - W książce nie chodzi o to, żeby już w samym tytule napisać, że jest to historia szczęśliwej miłości dwóch bohaterów. Gdyby wszystko od początku było wiadome, czytelnik nie poświęciłby czasu nawet na kilka stron, nie mówiąc już 100, czy 200. W książkach nic nie powinno być od początku oczywiste, a czytelnik powinien czekać w napięciu na rozwiązania – można było usłyszeć.

 

źródło: ox.pl
dodał: Joanna Świba

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-07-10 22:58:30
Łobibok: Dobrze, że nie napisali że to jest wywiad z gwiazdą bo mógłbym dostać oczopląsów .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją