Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spotkanie z gwiazdą ŚTB

Podczas tegorocznego Święta Trzech Braci wystąpi w Cieszynie prawdziwa gwiazda, były frontman zespołu Genesis, Ray Wilson. Muzyk spotka się także z młodzieżą w poniedziałek, 16 czerwca.

15 czerwca, na zakończenie Święta Trzech Braci Ray Wilson da koncert, na który składać będą się największe przeboje Genesis ("I can’t Dance", "Land of Confusion" , "Follow you follow me", "No Son of mine", "Jesus he knows me", "Invisible Touch", "Ripples", "Congo" czy "Carpet Crawlers") oraz autorskie kompozycje piosenkarza. W poniedziałek natomiast, 16 czerwca Wilson spotka się z młodzieżą.

- Ray Wilson, korzystając ze swojego unikalnego doświadczenia opowiada o pokonywaniu własnych słabości i stawianiu czoła przeciwnościom losu na drodze do realizacji swoich marzeń. Celem spotkania - w formie wywiadu typu talk show - jest "zainspirowanie uczestników do odkrywania swoich naturalnych predyspozycji oraz ich aktywnego rozwijania". Artysta wykona kilka autorskich utworów nawiązujących do poruszanych tematów - informuje Adam Cieślar z Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy"

Ray Wilson - wyróżniony przez „Classic Rock Magazine“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów brytyjskich, kompozytor i autor tekstów, ceniony szczególnie za charyzmę sceniczną i zawsze wysoką formę koncertową.

Potwierdził swój wielki talent współpracą z zespołem Genesis, kiedy w 1996 roku zastąpił Phila Collinsa w roli wokalisty. Jako frontman tej legendarnej grupy współtworzył będący na czwartym miejscu pod względem ilości sprzedanych płyt Genesis album „Calling All Stations”. W marcu 2010, zespół GENESIS został przyjęty do słynnego „Rock’n‘Roll Hall of Fame“, jako jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów wszechczasów. Przed dołączeniem do Genesis, Ray Wilson z zespołem Stiltskin stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów całego świata. Artysta ma na swoim koncie 17 albumów. Współpracował między innymi z zespołami Scorpions, RPWL i DJ Arminem Van Buurenem. Właśnie ukazało sie najnowsze wydawnictwo Artysty – DVD „20 years and more”.

Ray Wilson był gwiazdą wielu prestiżowych wydarzeń. Między innymi koncertu zorganizowanego z okazji objęcia przez Polskę Prezydencji w UE. Otrzymał z rąk od Prezydenta, Akt Nadania Tytułu Ambasadora Poznania, Miasta - Gospodarza UEFA EURO 2012. Jego występ otwierał UEFA EURO 2012 Fanzone w Warszawie (koncert zobaczyło ponad 100 000 widzów).

Jest założycielem i fundatorem działającej w Poznaniu Fundacji Raya Wilsona, której głównym celem jest wspieranie i aktywizacja osób z marginalizowanych warstw społecznych.

Spotkanie z Rayem Wilsonem
16 czerwca 2014, godz. 12.00
Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie

Rezerwacje bezpłatnych wejściówek:
teatr.cieszyn@gmail.com
tel. 33 858 16 52
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń !

Posłuchaj piosenki Raya Wilsona&Stiltskin "American Beauty"
 

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: