Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Spotkanie z Edwinem Bendykiem autorem książki ''Bunt Sieci''

W miniony poniedziałek (07.05.2012) w sali konferencyjnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyło się spotkanie z Edwinem Bendykiem - autorem książki ''Bunt Sieci''.

Autor książek: "Miłość, wojna, rewolucja", "Szkice na czas kryzysu", "Zatruta studnia", "Rzecz o władzy i wolności" czy "Antymatrix - człowiek w labiryncie sieci" był gościem poniedziałkowego spotkania, które zorganizowała Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” oraz Koło Artystyczno- Naukowe„Poza Pracownią”.

Z Edwinem Bendykiem  – polskim dziennikarzem (m.in. redaktorem „Polityki”), publicystą, zajmującym się problematyką cywilizacyjną i wpływem technologii na życie społeczne, a także autorem wielu książek, w tym książki „Bunt Sieci” rozmawiała Agnieszka Muras z Krytyki Politycznej w Cieszynie.

Niedawno ukazała się nowa książka E. Bendyka - „Bunt Sieci”, w której autor „dotknął” tematów bardzo aktualnych, dotyczących współczesnych problemów kultury (np. ruch Anonymous, protesty przeciwko ACTA, Memy). Książka stała się więc próbą „gorącego” uchwycenia wydarzeń z przełomu stycznia (2012). Momentu, kiedy doszło do protestów przeciwko ACTA .

Bendyk przyznaje, że protesty przyspieszyły wydanie książki.

„...Bunt Sieci” powstał zainspirowany protestami przeciwko porozumieniu ACTA, choć tematy w nim poruszane zajmują mnie od wielu lat. Oczywiście, nie wiedziałem że w styczniu 2012 r. dojdzie do masowych wystąpień ... Protest przeciwko ACTA przyspieszył pracę nad „Buntem Sieci”. Zdecydowałem, że przygotuję książkę będącą kroniką trwającej po cichu i nabierającej na sile rewolucji...” - pisze na swoim blogu  Edwin Bendyk.

...

- Autor wykłada w Collegium Civitas, gdzie kieruje Ośrodkiem badań nad Przyszłością Collegium Civitas oraz Centrum Nauk Społecznych PAN. To również aktywny bloger , publicysta, komentator życia społecznego i kulturalnego oraz zjawisk społecznych pod kątem nowych technologii. W swojej najnowszej książce "Bunt sieci" analizuje przemiany postaw społecznych i kulturowych we współczesnej Polsce – sylwetkę gościa przybliżyła prowadząca spotkanie Agnieszka Muras. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: