Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Spotkanie z Edukacją w Jasienicy

Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna nagrodził najlepszych nauczycieli i uczniów. Tak świętowano Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Jasienica.

Wójt z nauczycielami i dyrektorami placówek edukacyjnych spotkał się w sali widowiskowej przy Urzędzie Gminy z zachowaniem rygorów epidemicznych. Janusz Pierzyna podziękował wszystkim pracownikom gminnej oświaty za ich pracę. – Za wasze serce dla uczniów, zaangażowanie i uśmiech. Szczególnie dziękuję Państwu za pracę w tym ostatnim okresie, gdy z powodu pandemii musieliście prowadzić zdalne nauczanie bez możliwości bezpośredniego kontaktu z uczniami. Wspólnie jako społeczność gminy Jasienica dajemy radę przezwyciężać te trudności – mówił wójt.
Jak dodał gmina Jasienica w miarę możliwości nieustannie pomaga w modernizacji szkół, ich rozbudowie i odpowiednim wyposażeniu. Na ręce przewodniczącego Rady Gminy Czesława Machalicy skierował podziękowania za to, że radni jednomyślnie głosują za tymi znacznymi dla budżetu Gminy wydatkami. Dzięki temu w ostatnich latach została powiększona szkoła w Międzyrzeczu Górnym, przybyła jej sala gimnastyczna, obecnie trwa rozbudowa szkoły w Świętoszówce, a Gmina przymierza się również do rozbudowy placówek w Iłownicy i Wieszczętach.
Wraz z Czesławem Machalicą wójt wręczył nagrody 14 najlepszym nauczycielom, dziewięciu dyrektorom gminnych placówek oświatowych, a także Urszuli Bujok, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli.
Kolejnym punktem programu spotkania było wręczenie nagród dla najlepszych uczniów, którzy zakończyli naukę w szkołach podstawowych na terenie gminy Jasienica. Co roku takie spotkania organizowane są w czerwcu na zakończenie nauki, w tym roku jednak ze względu na pandemię i konieczność nauki zdalnej, uroczystość przełożono na październik. Wójt nagrodził 24 uczniów, którzy oprócz najlepszych stopni wykazali się też w różnego rodzaju działalności pozaszkolnej, sportowej i społecznej. – Dobrze wykorzystaliście tę wiedzę, którą przekazali wam nauczyciele. Będziecie z niej czerpać w dorosłym życiu, także po to, aby samemu nabierać mądrości – mówił wójt do uczniów.
Podziękował zarówno nauczycielom, jak i rodzicom uczniów, że wsparli ich chęci do nauki i pozalekcyjne pasje. Przypomniał też, że za nimi dopiero pierwszy etap edukacji. – To kolejne etapy i kolejne szanse na dokonanie dobrych wyborów. Im więcej zdobywacie wiedzy, tym lepiej będziecie rozpoznawać prawdę i prawdziwe wartości – zachęcał Janusz Pierzyna. Dodawał, że już wkrótce pokolenie dzisiejszych uczniów weźmie odpowiedzialność za Polskę, dlatego powinni się dobrze do tej roli przygotować. – Tylko mądrzy ludzie mogą dać drugiemu człowiekowi coś lepszego – mówił.
Zaapelował również o to, aby nie zapominali o swoich korzeniach, o dziedzictwie przodków i tradycjach Śląska Cieszyńskiego, wielu pokoleń pracowitych ludzi, szanujących prawdziwe wartości. – Mamy szczęście żyć w tym miejscu. Zawsze pamiętajcie: jesteście z Jasienicy – mówił. Na koniec życzył młodym ludziom dokonywania najlepszych wyborów i takiej pracy zawodowej, w której będą mogli realizować swoje pasje.''

KOD/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: