Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spotkanie w sprawie korków w Skoczowie

W niedzielne (18.06.2018) popołudnie w Skoczowie odbyło się spotkanie z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem oraz Wiceministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisławem Szwedem.

Burmistrz Skoczowa przekazał na ręce ministra dwa oficjalne listy. - Pierwszy skupia się na rozbudowie linii kolejowej nr 190, łączącej Cieszyn i Bielsko-Białą, a drugi dotyczy rozwiązania problemu skrzyżowania ul. Bielskiej z DK-81 w Skoczowie. List zawiera opracowaną przez projektanta koncepcję, która stwierdza, że budowa estakady nad skrzyżowaniem jest możliwa. Takie rozwiązanie z pewnością zniweluje korki na ulicach naszego miasta oraz upłynni ruch samochodowy na trasie Katowice – Wisła – informuje UM w Skoczowie. Opracowana koncepcja przebudowy skrzyżowania przyśpieszy działania. Zaplanowano kolejne spotkanie z ministrem Andrzejem Adamczykiem, na którym będzie już mowa o konkretach.

Na spotkaniu, na które zapraszał Burmistrz Miasta Skoczowa Mirosław Sitko. obecni byli także Przewodniczący Rady Miejskiej Skoczowa Rajmunda Dedio, zastępca burmistrza Andrzej Bubnicki, skoczowscy radni, sołtysi oraz szerokiego grono słuchaczy.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-06-18 18:44:32
ciotka matylda: Kiełbasy wyborczej ciąg dalszy. Przed wyborami dowiemy się, że w 2050 roku pojedziemy koleją z Bielska do Cieszyna 10 minut. Obiecać, przekupić, byle tylko wygrać wybory! Burmistrz zapraszał? W necie nic takiego nie spotkałem. Liczne grono wyborców? Przecież na załączonym obrazku widać kto tam był. Dlaczego na tym spotkaniu nie było przedstawiciela powiatu? Czy kolej i problemy drogowe to tylko sprawa Skoczowa? Wygląda mi to na jakieś spotkanie konspiracyjne. Pewnie z obawy aby ktoś nie zadał niewygodnych pytań miłościwie nam panującym! Przed obiecanym następnym spotkaniem,proszę o więcej info. Nie lękajcie się!
2018-06-18 19:04:06
Donek: Kolej z Bielska do Cieszyna będzie przewozić pszczoły luzem. każdy jest zmotoryzowany ma samochód przed domem i nie będzie latał na dworzec PKP, busiki jeżdżą puste. Ostatnio jechałem 15 km Lineatrans sam z powrotem 2 osoby nawet ten kurs nie zarobił na siebie takich sytuacji jest więcej. Do Bielska jeździło się z Skoczowa do Bielska 40 min stracony czas nie wiem ile bilet. Nie wiem po co ta gadka i szkoda zachodu. Jeśli chodzi o artykuł to po co to zdjęcie promowanie kogo rady miasta przed wyborami, przecież co poniektóre osoby są wszędzie nawet jak zajrzę do lodówki to też wyskakują i przez ich wszędobylskość już nie idzie na nie patrzeć.
2018-06-18 19:09:40
krokusik: Jakieś dziwne to spotkanie. Szczerzą zęby jak do zdjęcia maturalnego, a miny powinny być raczej poważne. Choćby takie jak tu: https://wiadomosci.ox.pl/zycie-z-tir-ami-goraco-na-katowickiej,52400
2018-06-18 21:01:04
bronek91: Z całym szacunkiem, ale pomysł z estakadą nie jest autorski. Pod koniec lat 90. Burmistrz Malik proponował już takie rozwiązanie. Jest to racjonalne podejście, skrzyżowanie jest moim zdaniem najbardziej strategiczne w całym powiecie i myślę, iż zasługuje na takie rozwiązanie. Jednak schodząc na ziemię. Ile kadencji organom Gminu Skoczów zajęła budowa niezbędnego mostu na Wiśle???? Od kiedy się o tym mówiło? Też od lat 90. a zrealizowano dopiero za kadencji obecnego burmistrza i to jeszcze wynikło z konieczności związanych z naruszeniem konstrukcji mostu w wyniku powodzi z 2010 roku. I przypominam, iż początkowo zanosiło się na remont a nie na budowę nowego obiektu in plus, przy wyborze przedsiębiorców była kwestia poglądów politycznych przedsiębiorcy, ale Dzięki Bogu udało się dogadać. Kaj wtedy byli ministrowie??? Skoro z koniecznym mostem tak długo zwlekano, to ile przyszłoby czekać na eskapadę????? To ogromna inwestycja a nie wiem, czy miasto liczące około 15 000 luda będzie brane w ogóle pod uwagę przez decydentów. Są miasta o 1000 000 realnie zamieszkujących i też mają podobne potrzeby. Zresztą ministrowie się zmieniają. Bardziej potrzebny jest drugi most na Wiśle, bo jak zaczną budować eskapadę, to zaś trzeba bydzie jeździć objazdami. Widzę, iż na fotografii jest szerokie spectrum polityczne. Radzie Miejskiej najpierw proponuję zerwać z teokracją. Jezus co pił alkoholowe wino, coś mówił w tej sprawie;D:D:D Proponuję się zająć kwestiami, na które radni mają realny wpływ, czyli jak jestem radnym parafijalnym to nie kandyduję do rady miejskiej albo rezygnuję ze związku wyznaniowego. Preferuję przyjazny dla środowiska styl życia itd. a list to se może nawet bronek napisać. Coś mi się zdo, że to nie samorządowcy, ale ministrowie szukają poparcia....
2018-06-18 21:41:09
ciotka matylda: @donek Pozwolisz,że nie zgodzę się z Twoim zdaniem na temat kolei. Oceniasz ten problem przez swój punkt widzenia. To,że Ty masz auto i sporadycznie jeździsz busami to nie znaczy wcale,że każdy ma samochód. Jak myślisz,czy każdy uczeń dojeżdżający do szkoły w Cieszynie czy Bielsku ma samochód? Zapytaj tych tych uczniów ile razy musieli ich rodzice podwozić bo bus nie ma miejsca albo zwyczajnie likwidują trasy? Czy musimy być skazani na własne auto albo busiki? Weź też pod uwagę problemy ochrony środowiska. Ile osób przewozi pociąg ile bus a ile samochód. I czy nasze samochody czy busy to są najnowsze osiągnięcia techniki? Popatrz na naszych sąsiadów za Olzą. Jak oni to robią, że ludzie mają auta a oni i tak proponują im jeszcze komunikację masową? I nie słyszę aby tam ktoś myślał o likwidacji połączeń bo się nie opłaci. Problem jest poważny i proszę też go tak traktować. @Bronek, który to radny wg Ciebie nie jest godzien sprawować urząd radnego. Konstytucja zapewnia wszystkim możliwość wyboru wiary.
2018-06-18 22:03:11
bronek91: Przyjrzyjmy się postaciom, jakie część z nich posiada zasługi…. A tak przy okazji, jak ten cały piękny samorząd lub znacząca jego część jest zebrana w jednym miejscu, w związku z kończącą się kadencją pora na podsumowanie, począwszy od sołtysów. Poniektórzy sołtysi posiadają umiejętność przechowywania drewna w dwóch miejscach jednocześnie, in plus rzekomo bez wymaganych certyfikatów, które produkt posiadał. Do tego niektórzy służyli lokalnym deweloperkom pod płaszczykiem wycierania sobie gęby interesem publicznym, o którym znaczna część sołtysów nie ma nawet zielonego pojęcia. Wiara, iż wystawiona w pobliżu drogi skrzynka koloru żółtego wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego… Dziwny typ dewocjonalia, ale trzeja do Rzecznika Miejscowej Policji napisać, co też on na to powie :D:D:D Skoro sołtys myśli, iż mo wpływ, widocznie tak je…. Rozporządzanie cudzymi nieruchomościami, w szczególności w sprawie sprzedaży…. Bo sołtys tak godo…. Dziwne… ale rzeczywiste… Rezygnowanie z urzędu poniektórych sołtysów, ponoć ze względu na wiek czy stan zdrowia, nie zawsze je to prowda, albo prowda częściowa. Niestety alkoholizm tak jak śmierć może spotkać każdego, ino czymu nieuzależnionych przymusowo OPS próbuje wysyłać na lyczyni skoro uzależnieni nie są i od podjęcia leczenia związana jest wypłata zasiłków wobec osób spełniających warunki ich otrzymania bez terapii antyalkoholowej??? Oczywiście w stosownej komisji Rady Gminy zasiadają radni i sołtysi jednocześnie…. A wszystko czynione we współpracy z dzielnicowymi z kierymi ponoć niektórzy sołtysi mają utrudniony kontakt…. Ale na pisaniu strategii zwalczania alkoholizmu jakoś potrafią się zebrać. Tak a propos, ciekawe jak idzie realizacji polityki w tym zakresie. W szczególności promowanie trzeźwości ze strony niekierych sołtysów, co jest widoczne na festynach, zebraniach walnych straży itd…. Natomiast wisienkę na torcie stanowi twierdzenie iż nie każde wino jest alkoholem, ale skoro na radzie taki pogląd jest obecny, to nie dziwota iż polityka w zakresie zwalczania alkoholu wygląda w taki a nie inny sposób. Godne zauważenia było również twierdzenie, jakoby Przewodniczący Rady Miejskiej był najwyższą władzą w Gminie…. Ciekawy pogląd, pragnę tylko zauważyć, iż Przewodniczący Rady Miejskiej nie jest nawet organem gminy, tylko wewnętrznym rady, ale jak zwykle, to samorządowiec mo rację. Oto krótkie podsumowanie znacznej części samorządowców działających w Gminie Skoczów. Oczywiście są godne pochwały wyjątki, ale niestety dominuje zupełnie inne podejście, godne Ryśka Petrusa. Tacy ludzie (znaczna ich część) władają Gminą Skoczów i chcą budować eskapadę, oczywiście za inicjatywę dostaną jeszcze po medalu:D:D:D:D In plus, kolejna kadencja w samorządach już nie będzie liczyć 4 ale 5 lat…. Będzie powtórka z rozrywki???
2018-06-18 22:20:20
krzysztof.mm: Szweda do Szwecji, dawać tu pięte!...
2018-06-18 22:27:27
bronek91: ciotka matylda: Nie wszystko, co prawo dopuszcza, jest moralnie słuszne. Moim zdaniem, łączenie funkcji radnego każdego związku wyznaniowego czy nawet przynależność do kleru każdego związku wyznaniowego z mandatem radnego samorządu jest obrzydliwe i powinno dyskwalifikować. Jestem za rozdziałem kościoła od państwa, na każdym szczeblu władzy. Teokracja, czyli personalne dublowanie stanowisk w naszym kręgu kulturowym jest beeeeee.
2018-06-19 08:17:14
trnike: Szkoda, że o tym spotkaniu wiedzieli tylko nieliczni - dziwne.
2018-06-19 08:19:38
ciotka matylda: @Bronek Mam nadzieję, że znaczenie słów. Na wszelki wypadek podaję za PWN ESTAKADA 1. «pomost lub wiadukt służący do przeprowadzenia trasy komunikacyjnej» 2. «pomost przeładunkowy» ESKAPADA «wyprawa, często ryzykowna i lekkomyślna»
2018-06-19 08:56:55
Donek: Do ciotka matylda. Dojeżdżam do pracy każdy dzień i doskonale wiem jak to wygląda nie widzę tych przepełnionych busów ani autobusów jedynie Skoczów Cieszyn 7.08 które to autobusy i busy wiozą tą młodzież aż na Wyższą Bramę w Cieszynie. Opowiadanie bajek że młodzież pójdzie na pociąg a ile tej młodzieży jeździ to nie te czasy może z 500+ będzie jej więcej. Jedzie rano do szkoły pełny autobus Transkom z Brennej i Strumienia a z Skoczowa może nazbierałby się jeden i to wszystko. Jeśli chodzi o busy Lineatrans Cieszyn Bielsko to nie zostały zlikwidowane wręcz przeciwnie jest tyle dodanych kursów, że obawiam się że będą likwidowane. Jeżdzę i widzę nie wiem kto miałby jeżdzić tą koleją jak busami nie ma kto. Dzisiaj jednostki nie mają samochodu i młodzież do szkoły.
2018-06-19 14:41:38
bronek91: @ciotka matylda: W odniesieniu do informacji zawartych w artykule i spraw, które wedle zaprezentowanej treści były poruszane na spotkaniu, zastosowane wyrażenia można stosować jak najbardziej zamiennie. Jaka szkoda, iż nie każdy to załapał…. Jednak przynajmniej ktoś miał powód zajrzeć do słownika, zatem jest jakiś efekt. Ciekawi mnie tylko, kiedy ze strony ciotka matylda ostatnio było to czynione:D:D:D:D:D Eskapada pasuje jak ulał jako określenie kasty składającej się z części samorządowców Gminy Skoczów:D:D:D:D:D ciotka matylda: Jo też je ciekaw kaj ci wielkiej klasy politycy lub ich ideowi mentorzy byli w 2010 roku jak trzeja było nowy most stawiać albo 20 roków tymu, jak w Polsce mieli my ostatnią szansę zoptymalizować transport publiczny???
2018-06-19 14:43:57
bronek91: @trnike: Moim zdaniem wcale nie dziwne. Może Jaśniepaństwo nie życzyli sobie żodnego chamstwa na salonach. Przyszełby jeszcze jakisik popaprany bronek, pozadował pore pytań na temat, ale w problematyce kierych kierysik z zaproszonych potyncjalnie mógł ni mieć zielonego pojęcia a ze względu na urząd powiniyn się znać i co potym??? A bardziej na poważnie, przeca trzeja wywrzeć dobre wrażenie na tak zwanych „Lokalnych mężach i żonach zaufania”. W Tygodniku Polityka już downo były zamieszczane artykuły o kratokracji i mechanizmie tak zwanego przekupstwa wyborczego, oczywiście w politologicznym znaczeniu. Wcale zatem mnie nie dziwi otwarcie się PiS na Polskę powiatową i tych wszystkich sołtysów, radnych małych i trochę większych gmin, oddziały OSP. Zatem całkowite upolitycznienie wyborów samorządowych, do tej pory zjawisko obserwowane ino w wiynkszych miastach. Nawiązanie do downych kampanii SLD iż zwycięstwo odnosi się na prowincji. Kierysik liczy na aktywizację twardego elektoratu bo lemingów PiS już downo stracił….. W końcu jak środowisko toruńskie też je coroz bardziej niepewne i posiado alternatywe do PiS……. Teraz pytani, jak się to mo do postulowanych wcześniej propozycji niszczenia lokalnych układów i likwidacji zjawiska tworzenia lokalnych kast politycznych….. jak widać efekty idą w odwrotnym do rzekomo zakładanego kierunku a kratokracja je coraz bardziej cementowana i zamieniana w twardy elektorat.
2018-06-19 14:52:16
bronek91: A teraz pore słów prowdy jak poniekiere, urzędy miast i gmin roztaczają parasol ochronny nad łgarstwami i innymi patologiami czynionymi przez poniekierych sołtysów i innych poniekierych mężów zaufania. Urząd, który co do zasady ma służyć obywatelom i w zajmowanym przez siebie budynku jest na prawach gościa a nie gospodarza, co wielu zapomina, nie zawsze ale niejednokrotnie zamiast współdziałać z obywatelami w tępieniu patologii, przestępstw i innych niedociągnięć czynionych przez niektórych lokalnych polityków, stanowi czasem w rzeczywistości narzędzie do uzasadniania łgarstw i tłumaczenia niedociągnięć czynionych przez lokalną patologię władzy. Jakże zatrudniany przez Gminę Radca, Radczyni lub innej płci osobnik gatunku ludzkiego, niejednokrotnie jest wdzięczny wobec mieszkańców jakiejś gminy, iż wynagrodzenie za jego pracę pochodzi z podatków ludności. Oczywiście wdzięczny może być, ale nie musi. Jakże niejednokrotnie, choć nie zawsze i nie w każdej gminie podpowiada on niektórym urzędnikom i niektórym lokalnym politykom jak mniej lub bardziej zgodnie z prawem poprowadzić daną sprawę. Jakże to słodkie, iż obsada personalna urzędu jest opłacana przez obywateli, choć zdarzają się przypadki, iż działa wbrew interesowi obywateli. Natomiast takie ciekawostki, jak umiejętność zgubienia przez urząd 2 mln PLN z pewnością należy do rarytasów, jakimi można się pochwalić w skali całej Polski:D:D:D jakby kiery nie załapał, poniekiere, nie oznacza że wszystkie, a do patologii władzy nie zaliczamy wszystkich polityków lokalnych, ino poniekierych….
2018-06-19 15:03:25
bronek91: Natomiast co do Panów posłów, ciekawi mnie ich stanowisko w sprawie powołanie takiego tworu jak Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, jakoś sobie nie przypominam, aby była o tym mowa w 2015 roku, a także proszę swojej partyjnej koleżance przypomnieć, iż Najwspanialsze na świecie są tylko i wyłącznie Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej i tylko te mają prawo stale stacjonować i poruszać się po całym terytorium Polski oraz tylko Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej bronią Narodu Polskiego i stoją na straży Konstytucji III RP. Trwała obecność sił zbrojnych, innych niż polskie, na terenie naszego państwa, w obecnej sytuacji geopolitycznej a także wyłączenie ich spod kontroli Narodu Polskiego, dowodzi, iż nasze tereny traktowane są na równi z potencjalną linią frontu. Wcale mnie nie dziwi, próbujemy przejąć demografię Ukrainy, której potencjał niemal zawsze był traktowany jako naturalne zaplecze ekonomiczne Rosji w stadium imperialnym. To mołojeckie szkapy zaprowadziły Rosjan do Paryża w 1814…… In plus, wschodnia granica Ukrainy została wykreowana sztucznie przez Lenina, żeby w ramach powstałego w 1922 roku ZSRR, RFSRR miała przeciwwagę w formie USRR, na wypadek, gdyby towariszcze z RFSRR chcieliby zrewidować jedynie słuszną wolę Lenina. Dlatego w granicach Ukrainy znajduje się tak wiele rdzennie rosyjskiej ziemi. Putina można przez to łatwo odseparować od M. Czarnego a Polak po raz kolejny mo szanse być darmowym najemnikiem w ramach imperialnej polityki UK/USA. Dokładnie jak pod Monte Cassino, tylko w większej skali. Przy okazji w liście do Tymoteusza, o jakże to imię jest piękne, zostało napisane, iż odpowiedzialne stanowisko należy powierzać mężowi jednej żony, który swój dom potrafi utrzymać w należnym porządku. W innym miejscu Biblii jest mowa, iż każdy bowiem, kto jest wierny w rzeczach małych, jest też wierny i w rzeczach największych; a kto jest niegodziwy w małych rzeczach, również i w wielkich pozostaje niegodziwcem. Jeżeli ktoś nie potrafi dotrzymać umowy z babą, jak skutecznie może stać na czele nawy państwa???? Natomiast mieszanie przez niektóre środowiska do sprawy Putina, jest gorzej niż infantylne. Co do demografii, po co bez żadnej polityki asymilacji sprowadzamy rzesze przedstawicieli innego narodu???? Przecież PO-PiS ma łapy ubabrane krzywdą 2 czy nawet 3 milionów naszych rodaków, którzy przez przemoc ekonomiczną zmuszeni byli opuścić swój kraj. Ile rodzin się rozpadło??? Ile dzieci skazanych zostało na wychowanie w niepełnych lub nawet rozbitych rodzinach poza granicami kraju???? Ktoś tu chce się jeszcze kreować na obrońcę Polskiej Rodziny????
2018-06-21 08:13:19
Marzanna: Kochani radni po co się tak afiszujecie przed wyborami. Czyżby to reklama, nawet Ci co są przeciw PIS i na tą partię plują dwulicowość ludzka nie zna granic tylko żeby siebie wystawić dla propagandy. Proszę Was nie róbcię takich zdjęć bo to ujma dla ratusza.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: