Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spotkanie opłatkowe cUTW

W czwartek (13.12.2018) w Kasztanowym Dworze w Cieszynie odbyła się wigilijka cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ponad 100 seniorów spotkało się, aby w uroczystej atmosferze uczcić nadchodzące święta, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęła Lucyna Bałandziuk – prezes cUTW, wraz z Wiesławem Gogolem – wiceprezesem. Rozpoczęto od oficjalnego przywitania gości. Na miejscu pojawili się m.in. Mieczysław Szczurek – starosta cieszyński, Gabriela Staszkiewicz – burmistrz Cieszyna, Remigiusz Jankowski – przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna, Andrzej Mleczko – przewodniczący cieszyńskiej Rady Seniorów oraz Ewa Kucypera „rzecznik” osób starszych i niepełnosprawnych w cieszyńskim urzędzie.

- W święta tak naprawdę nie są ważne wyczyszczone okna, ale to, żeby spędzić je razem z bliskimi. To czas zgody i wspólnej radości – można było usłyszeć w trakcie trwania wydarzenia. Życzono również, aby na święta pojawił się śnieg – aby dzięki temu atmosfera świąteczna stała się taka, jak wielu nas pamięta z dzieciństwa.

Następnie Lucyna Bałandziuk przekazała zapaloną świeczkę, aby na wzór skautów i harcerzy przekazać sobie światełko pokoju i szczęścia. Po zakończeniu części oficjalnej seniorzy wspólnie zjedli posiłek, a także kosztowali dostarczonych przez uczestników cieszyńskich ciasteczek świątecznych. Oprawę artystyczną zapewnił Zespół Regionalny Wielokończanie. Pod koniec wydarzenia uczestnicy złożyli sobie życzenia i przełamali się opłatkiem.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: