Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Spotkanie Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej ''Mały Jaworowy''

W piątek (09.03) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy SM ''Cieszynianka'' odbyło się spotkanie sprawozdawczo-wyborcze Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej ''Mały Jaworowy''. W czasie spotkanie prezes koła, Eugeniusz Raabe uhonorował również panie symboliczną różą z okazji Dnia Kobiet.

Część artystyczna, która zapoczątkowała spotkanie, została przygotowana przez prezesa Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. W czasie wstępu odczytany został wykład, dotyczący historii kobiet, przygotowany przez lokalną historyk Władysławę Magierę, która zgodziła się na wykorzystanie tekstu. Następnie panie otrzymały kwiaty z rąk prezesa, którzy przy okazji zadbał o to, aby zgromadzeni goście się nie nudzili. - Przynoszę Tobie moja dziewczyno siedem czerwonych róż, powiedz, czy będziesz moją na zawsze już – odśpiewał Raabe. Każda z pań, uhonorowanych z okazji ich święta mogła liczyć na indywidualną piosenkę w wykonaniu prezesa. Następnie zostały przytoczone fragmenty wierszy, które zakończyły część artystyczną piątkowego spotkania.

Następnie członkowie Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej przystąpili do obrad. Wybrany zostały odpowiednie komisje, które czuwały nad przebiegiem odpowiednich czynności a następnie składane były sprawozdania. Na zakończenie obrad, wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali „Ojcowski dom”.

(JŚ)


źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: