Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spotkania z pedagogami

Cieszyńscy policjanci zajmujący się problematyką nieletnich uczestniczyli w cyklicznych spotkaniach z pedagogami szkolnymi. Wizyty te odbywały się na terenie całego powiatu cieszyńskiego. Miały one na celu usprawnienie współpracy, wymianę i nabycie nowych doświadczeń.

Inicjatorami tych spotkań byli policjanci z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii cieszyńskiej komendy, a organizatorami jednostki oświatowe z terenu powiatu.

- Podczas spotkań prezentowane były formy i zasady współpracy placówek oświatowych z policjantami. Policjanci uczyli się od pedagogów nawiązywania kontaktów z nieletnimi, natomiast nauczyciele przyswajali wiedzę policyjną dotyczącą przestępstw i wykroczeń, które mogą popełniać nieletni na terenach szkół i innych placówek oświatowych. Nabyta podczas tych spotkań wiedza i wymiana doświadczeń pomoże w przyszlości zarówno policjantom jak i pedagogom w szybszym i sprawniejszym reagowaniu na przejawy demoralizacji osób nieletnich – informuje oficer prasowy cieszyńskiej policji.
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: