Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sportowe ABC 2025 roku (A-H)

Nadszedł czas na podsumowanie wydarzeń sportowych w 2025 roku.
  • A – w sierpniu dobiegła końca dziesięcioletnia prezydentura Andrzeja Dudy, a trzy miesiące wcześniej nadał odznaczenia państwowe osobom ze świata sportu, zasłużonym dla państwa i społeczeństwa. Wśród uhonorowanych znalazł się Piotr Żyła. Dwukrotny mistrz świata na skoczni normalnej odebrał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski z rąk ministra Andrzeja Dery

  • B – Jan Błachowicz (29-11-2) stoczył dwie walki w 2025 roku. W marcu przegrał z Carlosem Ulbergiem na gali UFC Fight Night 255 w Londynie. Wówczas decydujący głos należał do sędziów, a ci jednogłośnie wskazali na Nowozelandczyka, mimo że w środowisku MMA sugerowano, iż wygrana należała się byłemu mistrzowi świata wagi półciężkiej. „Cieszyński Książę” powrócił do oktagonu początkiem grudnia, a na jego drodze stanął Bogdan Guskov. Podczas gali UFC 323 w T-Mobile Arenie w Las Vegas zwycięzcę musieli wskazać sędziowie, a ci byli niejednogłośni – jeden przyznał 29:28 na korzyść Polaka, a pozostali dwaj sędziowie punktowali 28:28, co oznaczało większościowy remis
  • C – Czerkawski Cup 2025 w Cieszynie
  • Ć – na ćwierćfinale zakończyła się przygoda Piotra Łącza (14-0-1) w Arabii Saudyjskiej, gdzie przystąpił do turnieju bokserskiego organizowanego przez WBC i Riyadh Season, przeznaczonego dla młodych pięściarzy kategorii ciężkiej. 27-latek, pochodzący z Mazańcowic i trenujący na co dzień w KB Puncher Cieszyn, na początek pokonał Belga Michaela Pirottona po jednogłośnej decyzji sędziów (59-55, 59-55, 59-55), a następnie znokautował w pierwszej rundzie Marko Miluna. Łącz w ćwierćfinale zmierzył się z Kevinem Ramirezem. Starcie miało wyrównany przebieg i obaj pięściarze wytrwali do końcowego gongu. Sędziowie orzekli remis, a następnie kolejni również nie wskazali zwycięzcy – dopiero dodatkowy panel WBC wskazał na Argentyńczyka
  • D – Robert Dadok był jedną z kluczowych postaci Stali Mielec w ubiegłym sezonie, w którym drużyna z Podkarpacia walczyła o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej niemal do ostatniej kolejki. Wychowanek Tempa Puńców dołączył do biało-niebieskich początkiem sierpnia 2024 roku i wystąpił w 27 meczach, w których zdobył trzy bramki oraz zanotował cztery asysty. Dadok odszedł ze Stali i w letnim oknie transferowym związał się z Polonią Warszawa, występującą na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. W rundzie jesiennej rozegrał 19 spotkań dla Czarnych Koszul, w których sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców, a także zanotował cztery asysty  
  • E – Gabriel Chętnicki sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Europy Enduro w klasie E3. Zebrzydowiczanin liczył się w grze o końcowy tytuł do ostatniej rundy w Grado, ale nie rozpoczął zbyt dobrze finału sezonu, ponieważ nie ukończył sobotniego wyścigu. Dzień później dojechał do mety na 2. pozycji, dzięki czemu zainkasował 17 punktów do końcowej klasyfikacji generalnej i ostatecznie 26-latek zakończył ME z brązowym krążkiem

  • F – 940 zawodników dotarło do mety 15. Cieszyńskiego FORTUNA Biegu, a 10-kilometrową trasę wiodącą ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna najszybciej pokonał Kenijczyk Too Benard Kiprotich (na zdj.) – 30 minut i 26 sekund. Pod koniec listopada poznaliśmy termin przyszłorocznej edycji – do rywalizacji po obu stronach rzeki Olzy dojdzie 26 kwietnia
  • G – do tegorocznej edycji Goleszowskiej Ligi Szóstek przystąpiło siedem drużyn. Z końcowego triumfu radowali się zawodnicy CDF Traktat Cieszyn, którzy zgromadzili 32 punkty i zdobyli 92 bramki. Drugie miejsce zajęła drużyna Palermo Team, a czołową „3” zamknęła Canea. Statuetkę dla najlepszego bramkarza Goleszowskiej Ligi Szóstek 2025 otrzymał Łukasz Wantulok (CDF Traktat Cieszyn), a najlepszym zawodnikiem rozgrywek został wybrany Szymon Gogółka (CDF Traktat Cieszyn)
  • H – tylko jedną walkę stoczył Rafał Haratyk (21-5-2) w 2025 roku. Fighter pochodzący z Ochab zmierzył się z Bartoszem Leśko na gali XTB KSW 111 w Trzyńcu. Pojedynek zakontraktowano na pięć rund i ostatecznie o zwycięzcy musieli zadecydować sędziowie, którzy jednogłośnie wskazali na zawodnika stela - 49:46 – dzięki czemu obronił pas w wadze półciężkiej. Haratyk pół roku wcześniej miał wystąpić w gliwickiej PreZero Arenie na gali XTB KSW 105, ale z pojedynku z Ibragimem Chuzhigaevem wykluczyła go kontuzja

Przeczytaj także:

 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: