Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sport w lutym – co nas czeka?

Wielkimi krokami zbliżamy się do drugiego miesiąca w bieżącym roku. W lutym czeka nas sporo wydarzeń z udziałem sportowców z naszego regionu.
  • 15.02 – Jan Błachowicz (25-8-0) vs. Corey Anderson (13-4-0)

Ważna walka czeka Jana Bałchowicza, który powróci do oktagonu 15 lutego. „Cieszyński Książę” zmierzy się w rewanżowej walce z Corey’em Andersonem, z którym przegrał przed pięcioma laty poprzez jednogłośną decyzję.

  • 11.02 - Orlen Cup w Łodzi z udziałem Michała Haratyka

Luty to także czas, w którym lekkoatleci szlifują formę w hali, a przypomnijmy, że w tym roku odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. 11 lutego lekkoatletycznych emocji będziemy spodziewać się w Łodzi, a konkretnie w Atlas Arenie. Udział podczas Orlen Cupu potwierdził Michał Haratyk.

  • MŚJ w narciarstwie klasycznym w Oberwiesenthal

Na przełomie lutego i marca, w niemieckiej miejscowości Oberwiesenthal, odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym, gdzie z pewnością nie zabraknie zawodników i zawodniczek z naszego regionu.

  • wraca Fortuna Liga

W połowie lutego, u naszych południowych sąsiadów, wraca najwyższa klasa rozgrywkowa - Fortuna Liga, a wraz z nią do gry wkroczą piłkarze MKF Karwina. Podopieczni Juraja Jarabka, którzy plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli, pierwsze dwa spotkania w tym roku rozegrają przed własną publicznością. 15 lutego będą gościć zawodników Zlina (15.02), a w kolejny weekend zmierzą się siebie z Teplicami (23.02).

 

A co czeka nas jeszcze w regionie? Kluby piłkarskie przygotowują się do rundy wiosennej, a młodych piłkarzy będziemy oglądać w akcji podczas turniejów halowych, m.in. w Cieszynie oraz Pogwizdowie. Z kolei pod koniec lutego, w Wiśle, odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie (28-29.02).

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: