Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sport w listopadzie

Jak spisze się Kajetan Kajetanowicz w ostatniej rundzie tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata? I czy piłkarze Beskidu Skoczów zrewanżują się za ubiegłoroczną porażkę w finale Pucharu Polski? W listopadzie nie zabraknie imprez sportowych powiązanych z obchodami Święta Niepodległości.
  • Na ostatni weekend listopada (25-26.11) zaplanowano inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich, która w tym roku będzie miała miejsce w Ruce. W akcji z pewnością zobaczymy zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. W tym samym czasie, i również w Ruce, o pierwsze punkty powalczą także nasi biegacze narciarscy.
  • W połowie listopada dobiegnie końca tegoroczna edycja Rajdowych Mistrzostw Świata. Ostatnia runda odbędzie się w Japonii (16-19.11), a do Azji wybierze się m.in. Kajetan Kajetanowicz, który w klasyfikacji generalnej WRC2 zamyka czołową „6”. - Musimy się skoncentrować, mamy dwa tygodnie przygotowań do ostatniej rundy WRC w tym roku. Już nie mogę się doczekać – przyznał kierowca ORLEN Rally Team tuż po zakończonym Rajdzie Europy Centralnej.
  • W Cieszynie, z okazji Święta Niepodległości, odbędzie się Międzynarodowy Turniej w hokeju na trawie. Zawody odbędą sie w dniach 10-12 listopada, w hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego, a do gry przystąpią zespoły w dwóch kategoriach wiekowych - do 11 i 13 lat.
  • Na Stadionie Miejskim im. Rudolfa Kukucza w Skoczowie odbędzie się 7. edycja Skoczowskiego Biegu Niepodległości. Dotąd zgłosiło się niemal 40 uczestników, a za pośrednictwem portalu zapisy.mktime.pl można zapisać się do rywalizacji. - Bieg główny na dystansie 11 km będzie przeprowadzony ścieżką na wale rzeki Wisły na odległość 5,5 km do sołectwa Ochaby, następnie nawrót i bieg do mety na Stadionie Miejskim - informują organizatorzy biegu.
  • W połowie listopada odbędzie się ORLEN OIL 47. Rajd Cieszyńska Barbórka. 17 listopada załogi wezmą udział w ceremonii startu przy Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków, a wieczorem przystąpią do prologu, który poprowadzi uliczkami niedaleko centrum. Dzień później uczestników czeka sześć odcinków specjalnych – w Zamarskach oraz Lipowcu – oraz ceremonia mety.
  • Runda jesienna w regionie dobiega końca. O punkty rywalizują już wyłącznie zespoły występujące w Okręgówce (gr. Skoczów-Żywiec) oraz IV lidze. 18 listopada, na Stadionie Miejskim im. Rudolfa Kukucza w Skoczowie, zostanie rozegrany finał Pucharu Polski (na szczeblu Podokręgu Skoczów), w którym czeka nas powtórka sprzed roku. Podopieczni Bartosza Woźniaka będą mieli okazję zrewanżować się piłkarzom Tempa Puńców za ubiegłoroczną porażkę. 

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: