Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spore uznanie dla skoczków WSS Wisła

Sezon 2017/18 w skokach narciarskich dobiegł końca i działacze Polskiego Związku Narciarskiego przeszli do działań. Działań, które mają odbudować zaplecze najlepszych skoczków w naszym kraju.

Jak donosi portal Onet, w kadrach B i C doszło do wymiany trenerów. Od przyszłego sezonu, kadrą B będzie opiekował się Maciej Maciusiak, który dotąd był odpowiedzialny za juniorów. Z kolei kadrę C poprowadzi, dotychczasowy asystent Maciusiaka, Wojciech Topór. Radek Zidek, który w ostatnim sezonie miał pod okiem Aleksandra Zniszczoła i spółkę, pozostanie w sztabie szkoleniowym, jako trener techniczny. W kadrze A nie doszło do zmian. Na stanowisku trenera pozostanie Stefan Horngacher, który podpisał roczny kontrakt z PZN.

Roszady zaszły także wśród skoczków. W naszej najsilniejszej kadrze nic się nie zmieni i w przyszłym sezonie będzie nas reprezentować ta sama szóstka, co w sezonie 2017/18. Natomiast do kadry B zostali powołani juniorzy i zarazem zawodnicy wiślańskiego klubu - Tomasz Pilch, Bartosz Czyż oraz Paweł Wąsek. Skład uzupełniają Zniszczoł i Klemens Murańka.

- Przejście najlepszych juniorów do kadry jest naturalnym krokiem. Trener Maciusiak, który wykonał z nimi naprawdę dobrą pracę, chciał nadal ich prowadzić, choć oni wciąż są jeszcze juniorami. Mimo tego prezentują już oni naprawdę wysoki poziom - przyznał prezes PZN, Apoloniusz Tajner, w rozmowie dla portalu Onet.

Kadra A na sezon 2017/18:

- Kamil Stoch,

- Dawid Kubacki,

- Stefan Hula,

- Piotr Żyła (WSS Wisła),

- Maciej Kot,

- Jakub Wolny.

Kadra B na sezon 2017/18:

- Aleksander Zniszczoł (WSS Wisła),

- Klemens Murańka,

- Tomasz Pilch (WSS Wisła),

- Bartosz Czyż (WSS Wisła),

- Paweł Wąsek (WSS Wisła).

 

Andrzej Poncza/Onet

źródło:
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: