Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Spora strata do podium

Polscy skoczkowie narciarscy nie sprawili niespodzianki przed własną publicznością i w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem uplasowali się na 6. miejscu. Ze zwycięstwa radowali się Słoweńcy.

Biało-czerwone barwy, podobnie jak podczas ostatniego konkursu drużynowego w Bischofshofen, reprezentowali Piotr Żyła oraz Paweł Wąsek (na zdj.). Skład z udziałem zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego uzupełnili Stefan Hula oraz Jakub Wolny.

Wąska miało zabraknąć w Zakopanem, ponieważ w czwartek uzyskał pozytywny test na obecność koronawirusa, ale dwa kolejne testy, wykonane już dzień później, okazały się negatywne. Ustronianin otrzymał zielone światło i podczas I treningu uplasował się na drugim miejscu, skacząc 133 metry.

W konkursie uzyskał 123,5 oraz 130,5 m, dzięki czemu zebrał największą notę punktową spośród Polaków. Podopieczni Michala Doleżala zakończyli rywalizację na 6. pozycji, a ze zwycięstwa radowali się Słoweńcy.

Sobotnie zmagania drużynowe były ostatnim sprawdzianem przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. Do najważniejszej imprezy sportowej obecnego sezonu pozostały już tylko konkursy indywidualne, a początek jutrzejszych (tj. 16.01) zawodów na Wielkiej Krokwi o godz. 16:00 – transmisja w TVP 1, TVP Sport oraz w Eurosporcie.

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: