Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Społem" w Cieszynie w jubileuszowym roku

W roku jubileuszu 100 - lecia działalności „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Konsum Robotniczy" w Cieszynie warto przypomnieć, że Spółdzielnia w przeszłości nie skupiała się tylko na handlu i produkcji. Z powodzeniem prowadziła szeroką działalność społeczno - wychowawczą oraz usługi dla ludności.

W latach 60-tych XX wieku powstał ośrodek „Praktyczna Pani", gdzie oferowane były usługi fryzjerskie, krawieckie oraz takie zapomniane usługi jak: repasacja pończoch, prężenie firan i obrusów, szycie kołder, naprawa parasoli czy modniarstwo. Ośrodek pełnił również funkcję szkoleniową. To tu organizowano kursy kroju i szycia, gotowania, dziewiarskie a każdy kurs zakończony był pokazem dokonań jego uczestników. Nie zapominano także o najmłodszych. Dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności w ramach zajęć fotograficznych, akrobatycznych, plastycznych czy wokalnych. Dopełnieniem oferty ośrodka były należące do Spółdzielni sklepy tekstylne, dziewiarskie, pasmanteryjne, obuwnicze i galanteryjne. Oprócz tego w ofercie Spółdzielni zawsze były artykuły niezbędne do prowadzenia domu. Na początku jako uzupełnienie towarów spożywczych a z czasem w wyspecjalizowanych placówkach można było nabyć podstawowe artykuły przemysłowe, wyposażyć mieszkanie w sprzęt gospodarstwa domowego, porcelanę i szkło a dla koneserów sklep „Kogucik" miał artykuły ludowe i artystyczne.

Obecnie „Społem" w Cieszynie kontynuuje swoje tradycje handlu towarami tekstylnymi, gospodarstwa domowego, porcelaną i szkłem. Sklepy „Wazonik", „Wieszaczek" i „Sklep Praktyczny" proponują klientom artykuły wysokiej jakości w przystępnych cenach, odpowiadające najnowszym trendom.

Zapraszamy na zakupy!

„Wieszaczek"
ul. Rynek 17, tel. 338523218

„Sklep Praktyczny"
ul. Regera 3, tel. 338521396

„Wazonik"
ul. Limanowskiego 2, tel. 338522794

"SPOŁEM"
Powszechna Spółdzielnia Spożywców
"Konsum Robotniczy" w Cieszynie

Cieszyn, ul. Rynek 17
NIP 548-007-53-30
www.spolem-cieszyn.com.pl

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: red.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: