Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Spokojna Wielkanoc

Rodzinnie i spokojnie upłynęły Święta Wielkanocne w cieszyńskim regionie. Ku zadowoleniu służb dbających o nasze bezpieczeństwo, interwencji było bardzo mało, nawet mniej niż w normalny weekend.

Policja drogowa prowadziła akcję „Prędkość" i namierzyła kilkudziesięciu kierowców, którzy jechali za szybko. Nie obyło się bez jadących „na dwóch gazach". Zatrzymano 5 nietrzeźwych kierowców i 3 rowerzystów. Najbardziej nabuzowany był 34-letni cyklista „trafiony" nocą w pierwszy dzień świąt na ul. Daszyńskiego w Ustroniu (prawie 3,5 prom. alkoholu). Nie było ani jednego wypadku, a tylko kilka kolizji.
- Tak spokojnych świąt już dawno nie mieliśmy - ocenia nadkomisarz Stanisław Cebulak, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie.

Ze zdarzeń kryminalnych zanotowano jedno pobicie w Cieszynie, trzy włamania do aut w Skoczowie i usiłowanie włamania do garażu w Brennej. Spokojnie było nawet w dyngusowy poniedziałek. Może sprzyjała temu deszczowa aura. Dzieciaków uganiających się z wiadrami i sikawkami po osiedlach jednak nie brakowało, ale ograniczyli się oni do polewania rówieśników.
Strażacy zawodowi mieli kilka interwencji. Gasili palące się suche trawy w Pogórzu przy ul. Bielskiej, usuwali plamę oleju przy ul. Granicznej w Cieszynie, która była skutkiem wycieku z czekającego na odprawę tira. Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe wzywane było „w normie", głównie do zasłabnięć spowodowanych skokami ciśnienia.
źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: