Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Śpiewali i tańczyli dla dzieci

Koncert charytatywny, który odbył się w Skoczowie w piątek 28.10.11 na rzecz Olafka Kotta i Zosi Jakubiec, zgromadził wiele osób, chcących pomóc chorym dzieciom.

Olaf ma dopiero siedem lat i już usłyszał wyrok: „Nowotwór”. Z powodu naświetleń nie był jeszcze w szkole, chociaż został pasowany na ucznia. Zosia ma pięć latek i choruje na autyzm. To całościowe zaburzenie rozwoju, w którym istotną rolę odgrywa funkcjonowanie mózgu. Potrzeby takich dzieci są znacznie większe niż ich zdrowych rówieśników, dlatego Dariusz Zeprzałka oraz filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Skoczowie postanowili im pomóc, organizując koncert charytatywny.

28 października w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury „Pod Pegazem” w Skoczowie rozpoczęły się występy młodych artystów. Były to zespół wokalny „DoReMi” (SP nr 3 w Skoczowie) oraz zespoły taneczne: prezentujący taniec nowoczesny „Merlin” (SP nr 3 w Skoczowie), „Experyment” (Gimnazjum nr 2 w Skoczowie), „Fuzja” i „Free Jump” (MDK w Skoczowie).

Całkowity dochód z imprezy  w wysokości 1545,08 zł – zostanie przekazany na dalsze leczenie i rehabilitację pięcioletniej Zosi i na walkę z chorobą nowotworową siedmioletniego Olafka. Niestety, chłopiec nie był na koncercie, ponieważ niedawno przeszedł serię kolejnych prześwietleń.

Frekwencja bardzo dopisała. Widzowie rekrutowali się głównie spośród dzieci i młodzieży, ale nie zabrakło też rodziców dzieci, dla których koncert zorganizowano, a także burmistrz Skoczowa Janiny Żagan, wiceburmistrza Piotra Ruckiego i kierownika lokalnej filii ChSCh Andrzeja Cichego: – Koncert naprawdę się udał – opowiada pan Andrzej. – Sala domu kultury było pełna. Całą uroczystość prowadził główny organizator Dariusz Zeprzałka. Po powitaniu na scenę wyszła Zosia z rodzicami oraz rodzice nieobecnego Olafka. W imieniu ChSCh razem z Bożeną Dedio – naszą wolontariuszką i jednocześnie nauczycielką matematyki w podstawówce, do której będzie uczęszczał chory chłopiec – wręczyliśmy im plecaki-niespodzianki. Były wypełnione maskotkami, książeczkami, kredkami, innymi zabawkami oraz częściami garderoby.

Jeżeli chcesz pomóc potrzebującym, w tym Olafkowi i Zosi , złóż dar na konto:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów
70 1240 1994 1111 0010 3061 2425

 

Magdalena Pioruńska

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: