Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Śpiewając dla bezpieczeństwa dzieci

Co zrobić, kiedy ktoś zaproponuje narkotyki? Jak zachować się, będąc świadkiem nieszczęśliwego wypadku? Jak zareagować w przypadku włamania? Odpowiedzi na te i inne pytania, wyśpiewuje zespół Ploom zrzeszający pełne miłości do muzyki dzieci oraz grono doświadczonych muzyków.

Każdy rodzic zadaje sobie pytanie, jak ustrzec swoją pociechę przed konsekwencjami niebezpiecznych sytuacji, które zdarzyć mogą się nawet na szkolnym podwórku. Dla tych, którzy nie wiedzą, jak rozwiązać ten problem mamy dobrą wiadomość – teraz opanowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa może być łatwe i przyjemne. Dzięki płycie „Bezpieczne dzieci” nagranej przez zespół Ploom, dzieci śpiewająco nauczą się udzielać pierwszej pomocy, poznają wszystkie alarmowe numery telefonów i dowiedzą się, jak zareagować w trudnych momentach życia. Takiej wiedzy pozazdrościć może niejeden dorosły.

Ploom uczy dzieci, jak pozostać bezpiecznym, nie będąc jednocześnie obojętnym. To, że wielu dorosłych ignoruje człowieka leżącego na ulicy lub nie reaguje będąc świadkiem bójki, nie znaczy, że tak samo postępować powinno najmłodsze pokolenie. Dzieci nie muszą powielać znieczulicy dorosłych. Słuchając przyjemnych dla ucha dźwięków, mogą dowiedzieć się, jak pomagać innym, nie narażając własnego bezpieczeństwa.

- Świadomi znaczenia muzyki w życiu każdego człowieka, pokazujemy, iż może ona nie tylko cieszyć, ale również i edukować - mówi Mariola Glajcar, kierowniczka zespołu i autorka tekstów. - Śpiewając o zasadach bezpieczeństwa,  być może wychowujemy „nowe”, świadome pokolenie. Ploom jest kropką nad „i" polskiej muzyki dziecięcej. Bez najmniejszych wątpliwości można nazwać nasz zespół „ambitną muzyką dla dzieci", śpiewaną także przez dzieci. – dodaje Glajcar.

W zespole Ploom, młodzi wokaliści  z okolic gminy Goleszów, współpracują z grupą dorosłych instrumentalistów z wieloletnim stażem muzycznym. Dzięki temu połączeniu sił, płyta „Bezpieczne dzieci” to nie tylko wartościowa, pouczająca treść, ale także muzyczny majstersztyk.

- Płyta ma swoją premierę już 22 października. Zapraszamy do sklepów muzycznych! – dodaje Mariola Glajcar.

Posłuchaj utworu "Bezpieczne dzieci"

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: