Spengler Cup: Witkowice bez rewelacji

Spengler Cup to najstarszy hokejowy turniej Starego Kontynentu. Dla Witkowic, które bronią w Szwajcarii trzeciego miejsca z zeszłej edycji, rozpoczął się od dwóch porażek.

W pierwszym meczu podopieczni Petera Oremusa przegrali po zaciętej walce z reprezentacją Kanady 4:5, wczoraj wieczorem w dużo gorszym stylu przegrali z gospodarzami imprezy – ekipą HC Davos. Aktualnie piąty zespół ekstraklasy szwajcarskiej nie pozostawił ostrawianom złudzeń. Gospodarzom wystarczyło 21 sekund, by prowadzić od 4. minuty 2:0. Wynik końcowy 5:1 nie wymaga komentarza, ale mimo wszystko strzelec honorowej bramki, Roman Szturc, pokusił się o podsumowanie fatalnego występu. – Davos zagrał o klasę lepiej. Dominował w każdym elemencie, zwłaszcza w szybkości – stwierdził wychowanek karwińskiego hokeja.

W niedzielę (29.12.2013) o godz. 15.00 zespół Witkowic w ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy CSKA Moskwa a Servette Genewa.

HC DAVOS – HC WITKOWICE 5:1

Tercje: 2:0, 2:0, 1:1. Bramki i asysty: 3. Forster (Guggisberg), 4. Wiser (Bürgler, Arx), 23. Grossmann (Back), 27. Hofmann (O'Connor), 44. Koistinen (Bürgler) - 45. Szturc (M. Hlinka). Witkowice: Málek - Sloboda, Kudělka, Randegger, Stehlík, Bail, M. Hruška, Dudáš, Pastor - Svačina, Roman, Huna - Strapáč, Húževka, Němec - Szturc, Hlinka, Vandas - Kucsera, Valčák, Kolouch.