Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spartakiada ustrońskich przedszkoli

Piątek 12 czerwca dzieciom z przedszkoli całej gminy Ustroń minął na sportowo. Już trzeci rok przedszkole w Hermanicach zorganizowało spartakiadę.

Sportową zabawę przedszkolaków rozpoczął program artystyczny w wykonaniu gospodarzy. Maluchy z hermanickiego przedszkola przedstawiły taniec Smerfów. Później przyszedł czas na sportowe zmagania. Przy pięknej słonecznej pogodzie ustrońskie przedszkolaki zmierzyły swe siły w takich konkurencjach jak bieg na czas, wyścig w workach, sadzenie ziemniaków, czyli umieszczanie woreczków w rozłożonych na trawie kółkach ringo, wyścigu z Ustroniaczkiem, torze przeszkód, a opiekunowie w rzucie do celu.

Sportowych emocji było co niemiara. - Hermanice siły mają i napewno wygrają - dolatywało chóralne skandowanie zza taśmy oddzielającej kibicującą widownię od toru przeszkód, na którym zmagali się mali zawodnicy. Po zsumowaniu przyznanych przez jury punktów zwyciężyło przedszkole nr 4, czyli gospodarze przed przedszkolem nr 6 z Nierodzimia i nr 1 z Ustronia. Kolejne miejsca zajęli: czwarte ex aequo Przedszkole nr 2 i Przedszkole nr 5, szóste Przedszkole nr 3, siódme Przedszkole nr 7.

- Poprzez takie zawody dzieci zaspokajają naturalną potrzebę ruchu na świeżym powietrzu przy okazji ucząc się zasad uczciwej konkurencji sportowej. A tego typu wspólne zabawy sportowe są doskonałą formą integracji całej społeczności przedszkolnej - wyjaśniają idee spartakiady organizatorzy.

(indi)
źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: