Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Spalili odpady, dostali karę

Mogłoby się wydawać że w dobie, kiedy o ekologii mówi się tak dużo, przypadki spalania śmieci nie powinny się zdarzać. Nic bardziej mylnego – przekonali się o tym Strażnicy Miejscy z Cieszyna, który nałożyli karę na mężczyznę spalającego meble.

Do sytuacji doszło 5 stycznia. Straż Miejska w Cieszynie otrzymała zgłoszenie, że z komina budynku przy ulicy Bielskiej wydobywa się ciemny dym, wyczuwalny jest również zapach świadczący o spalaniu odpadów. Na miejsce zostali wysłani Strażnicy Miejscy w celu dokonania kontroli - Na miejscu ustalono, że właściciel posesji spalał w piecu m.in. odpady w postaci płyt meblowych z okleiną. Cieszyńscy strażnicy sporządzili dokumentację ze zdarzenia. Właściciel pieca został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych – wyjaśnia Straż Miejska w Cieszynie.

Nie był to niestety odosobniony przypadek - była to druga taka sytuacja w krótkim odstępie czasu. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia strażnicy interweniowali w podobnej sprawie na ul. Bolko Kantora. Tam również mieszkaniec spalał m.in. płyty meblowe z okleiną, za co został ukarany mandatem – uzupełnia Straż Miejska. Funkcjonariusze apelują o odpowiednią segregację śmieci, a także o to, aby nie traktować odpadów, jak dodatkowego, darmowego opału.

Spalanie odpadów jest wykroczeniem. Artykuł 191 ustawy o odpadach określa, że za spalanie śmieci grozi za to grzywna od 20 do 5000 złotych. Jeżeli ukaranie następuje w drodze postępowania mandatowego, kara może wynosić do 500 złotych mandatu.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-08 21:39:41
wyśmienity cwaniaczek: to są odpady ? kartony żeby rozpalić w piecu ????????????
2021-01-08 22:05:30
politykier: Niebieski kontener... Zwykle próbujesz rozpalać swoją nienawiścią krzy-sio+pozostaje wcielenie.
2021-01-09 22:03:06
CosaNostra: A co to szkodzi, że sobie koło pieca coś leży, ważne , że w piecu czysto. Tak samo nie ma obowiązku noszenia maseczek, jest obowiązek zakrywania ust i nosa (nie podano do jakiej wysokości) , przypuszczam, że chodzi tylko o dziury w nosie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: