Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spacery po Zaolziu ze „Zwrotem”

Od kilku miesięcy zainteresowaniem cieszą się na Zaolziu spacery-wycieczki dla seniorów organizowane wspólnie przez redakcję miesięcznika „Zwrot”, organu Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Sportowe „Beskid Śląski”. Turyści idą jedną z tras, która została opisana we wcześniejszych numerach czasopisma, a prowadzi ich autorka tekstów, również i nasza redakcyjna koleżanka Beata (indi) Tyrna.

 Dotychczas odbyły się 4 wycieczki. Na ogół są to krótkie odcinki do kilkunastu kilometrów, nie tylko po górach, ale również drogami i ścieżkami wijącymi się na podcieszyńskich pagórkach. Spacery wiodły m.in. przez Gnojnik, gdzie znajduje się grób Jana Kubisza, granicą państwową przez Osówki obok prywatnej kaplicy, czy przez Godulę gdzie można podziwiać wspaniałe widoki, ale też zobaczyć miejsce tajnych nabożeństw ewangelickich w czasach kontrreformacji.

 W najbliższy wtorek 26 marca odbędzie się kolejna tego typu eskapada, która będzie wiodła z Suchej Górnej, przez Żywocice, gdzie będzie można zwiedzić wystawę w miejscowym muzeum poświęconą pomordowanym 6 sierpnia 1944 roku polskim mieszkańcom tej wsi, aż do Hawierzowa. Trasa liczy około 12 kilometrów. Udział w wycieczce jest otwarty dla wszystkich. Chętni przychodzą na dworzec w Czeskim Cieszynie. Każdy indywidualnie kupuje sobie bilet do Suchej Górnej. Odjazd pociągiem 8:45.

 Planowany czas trwania – 4-5 godzin (samego marszu są 3 godziny). Wszelkich dodatkowych informacji udziela p. Tyrna tel. 604204074.

 (ÿ)

 

źródło: ox.pl
dodał: ÿ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: