Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spacer Ornitologiczny w Cieszynie

Już 19 maja (w sobotę) będzie można odbyć Spacer Ornitologiczny po Wzgórzu Zamkowym. Spacer zostanie poprowadzony przez Henryka Linerta, który jest współautorem książki ''Ptaki Cieszyna''. Chociaż dla osób, których przygoda z ornitologią dopiero się rozpoczyna szokująca może być godzina zbiórki (06:00), to zgodnie ze wskazaniami organizatorów poranne wstawanie z pewnością zostanie wynagrodzone przez ptasie trele.

- Z całą pewnością poranek to najlepsza pora, by wiele z nich podejrzeć i usłyszeć, a także poznać ptasie zwyczaje. . 19 maja 2018 zapraszamy na Spacer Ornitologiczny z Henrykiem Linertem, współautorem książki „Ptaki Cieszyna”. Spacer rozpocznie się o 6.00 rano, zbiórka pod Punktem Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn (budynek C). Czas trwania około: 2 godziny. Uwaga! Warto zabrać ze sobą lornetkę – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Zgodnie z książką, której współautor będzie prowadził Spacer Ornitologiczny, w Cieszynie powszechnie spotyka się nie tylko popularne kosy, szpaki, czy bogatki. Obszar miasta jest również zamieszkany przez śpiewaki (drozdy śpiewaki, kapturki, pierwiosnki, modraszki, czy dzwońce. Ponadto spotkać można również sieweczki rzeczne, czajki, samotniki oraz wiele innych.

Niektóre z ptaków zamieszkują Cieszyn przez cały rok, inne przybywają tutaj tylko w okresie lęgowym. Z pewnością można spotkać tutaj wiele różnych stworzeń, o których istnieniu wiele osób może nawet nie mieć pojęcia. Poranek, to czas, gdy ptasie trele słychać w całym mieście. Wtedy też można spotkać wiele gatunków ptaków, które budzą się do życia i przemierzają teren w poszukiwaniu pokarmu. Stąd też wczesna godzina Spaceru Ornitologicznego, który z pewnością pozwoli lepiej poznać ptactwo zamieszkujące nadolziańskie miasto.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: