Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sołtysówka tuż tuż

Mieszkańcy Chybia prawie mają już nowe miejsce spotkań. Ukończono prace budowlane przy Sołtysówce w Frelichowie (Gmina Chybie). W połowie lipca ma być uroczyste otwarcie tej ponad dwumilionowej inwestycji.

O planach powstania Sołtysówki, a właściwie zadania pn. „Budowa centrum turystyki pieszo-rowerowej w Gminie Chybie” pisaliśmy dwa lata temu, kiedy Wójt Gminy Chybie,  Janusz Żydek podpisał umowę na realizację zadania. Pisaliśmy: W Chybiu powstanie Sołtysówka W czerwcu 2022 roku wyłoniono wykonawcę, a koszt przedsięwzięcia wyceniono na prawie 2 i pół miliona zł. [zob. informacja o wyborze oferty].

Teraz gmina chwali się zakończeniem prac budowlanych:

- Z wielką radością ogłaszamy, że prace budowlane na Sołtysówce dobiegły końca!  Teraz czekamy na pozwolenie na użytkowanie, aby móc w pełni korzystać z obiektu. Następnie, w połowie lipca, wraz z Radą Sołecką planujemy oficjalne otwarcie! – zapowiadają włodarze gminy. 

Nowa Sołtysówka to nie tylko przestrzeń do spotkań:  

- Sołtysówka oferuje salę na 48 osób, zaplecze kuchenne, a także 15 miejsc parkingowych!  Dodatkowo, wiata i stacja naprawy rowerów zachęcają do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu!  Zadbaliśmy także o dostępność dla osób niepełnosprawnych. To jednak nie koniec naszych planów!  Już teraz pracujemy nad stworzeniem placu zabaw dla dzieci, aby nasza społeczność mogła jeszcze bardziej się rozwijać i integrować!  - zapowiadają włodarze.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: