Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

SOiZ obchody XX-lecia

Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie w przyszłym roku obchodzić będzie swój wielki jubilesz - dwudziestolecie powstania. Już dziś przygotowania do tego wydarzenia idą pełną parą, a rok szkolny 2011/2012 obfituje w znaczące wydarzenia.

Ostatnie wydarzenia, które skupiły uwagę uczniów oraz nauczycieli Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie ściśle związane były z promowaniem zdrowia. 

- SOiZ inaugurując obchody XX-lecia swojego istnienia, organizuje w roku szkolnym 2011/2012 całą gamę akcji, spotkań i konferencji – podkreśla mgr Barbara Glet dyrektor szkoły – w miniony piątek rozpoczęliśmy akcję, której celem jest pozyskiwanie szpiku kostnego. Akcja nosi tytuł "Przeszczep szpiku kostnego jako dar życia".

Przedsięwzięcie, które propaguje i prowadzi  dr Karin Donocik skierowane zostało również do młodzieży i słuchaczy Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie.

- Zorganizowane zostały również zajęcia związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez Kierownika Izby Przyjęć Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie – Pana dr Marka Michalika. Młodzież uczestnicząca w zajęciach reanimacyjnych miała okazję odbyć wiele praktycznych ćwiczeń w których  wykorzystano fantom i defibrylator. Nabyte umiejętności na pewno pomogą młodzieży w przyszłości podjąć właściwą decyzję w sytuacjach zagrażających życiu – podkreśla dyrektor szkoły - Jak, co roku rozpoczęliśmy także przygotowania do akcji charytatywnej skierowanej do chłopców  niepełnosprawnych z Domu Opieki Społecznej w Strumieniu. To już  szósty raz gdy młodzież naszej szkoły przygotowuje pod opieką Natalii Piekarek bajkę, która zostanie przedstawiona w Strumieniu w okresie przedświątecznym.

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: