Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Śmierć w lokalu wyborczym

Do smutnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu w Kowalach. W lokalu wyborczym zmarła kobieta.

Jak relacjonuje st. asp. Rafał Domagała rzecznik cieszyńskiej policji, dzisiaj około godziny 17.30 w lokalu wyborczym w Kowalach pojawiła się 80-letnia kobieta. Chciała zagłosować. Nim jednak pobrała karty do głosowania, kobieta zasłabła. Udzielona została jej pierwsza pomoc przez osoby znajdujące się w lokalu wyborczym, później na miejscu zjawiła się ekipa pogotowia ratunkowego. Mimo reanimacji kobieta zmarła – mówi Rafał Domagała.
Przez około półtorej godziny na miejscu pracowali policjanci. Przez ten czas lokal był zamknięty. Po 19-tej znowu można było oddawać głosy.

Jak informuje nas Elżbieta Libera – Niesporek przewodnicząca Okręgowej Komisji Wyborczej w Bielsku Białej, głosowanie w tym lokalu o czas jego zamknięcia będzie przedłużone. Jak dodaje przewodnicząca- cisza wyborcza przedłużona będzie w całym kraju do godziny 22.30.

JB

Aktualizacja (21:44):
- Starsza pani, w wieku 80-lat weszła tutaj do lokalu wyborczego. Nie zdążyła odebrać karty do głosowania, po prostu zrobiło jej się słabo. Zastępca Przewodniczącego podał jej krzesło, wtedy  całkiem zasłabła. – relacjonuje portalowi OX.PL  Dawid Mocha, Przewodniczący Obwodowej Komisji nr 14  w Kowalach –  Zaczęto przeprowadzać akcję reanimacyjną. W międzyczasie została wezwana karetka pogotowia i poinformowane zostały wszystkie służby. Na ten czas lokal wyborczy został zamknięty. Pogotowie po przybyciu stwierdziło zgon z przyczyn naturalnych – dodaje Mocha. 

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-05-24 21:57:51
brackii: W końcu coś w Kowalach się wydarzyło, w tej najbardziej zacofanej wsi gminy Skoczów. Szkoda tylko, że akurat taka przykra sprawa...
2015-05-24 22:25:51
Herr Flick: Jak zobaczyłem kartę z nazwiskami kandydatów też mi sie słabo zrobiło... Ale żona mnie odratowała.
2015-05-24 22:37:26
alternatywy 5: Tak więc mieli dodatkowy czas na gorączkowe sprawdzenie czy aby ludzie wybrali tak jak POwinni i czy ewentualnie da się z tym jeszcze coś zrobić :-)
2015-05-24 23:56:46
jasio11: w polsce srednio 1000 osób umiera dzienuie więc kowale wygrało w totka że coś mówią coś o tej zacofanej wsi
2015-05-25 00:05:15
Gal: Każda śmierć, to żal, że ktoś bliski umiera. Rodzinie współczuję! Oczy Polaków zwrócone na powiat cieszyński również z powodu faktu dobrych wyników prezydenta Komorowskiego w Wiśle. Tusk też miał tam rekordowy wynik. Obydwaj zawdzięczają to Ewangelikom, którzy panicznie obawiają się Katolików. Kiedyś preferowali PZPR, później SLD. Jakąś nadzieję wiązali z PO. Ale PO robiła wszystko, aby społeczeństwo odwróciło się od nich. Wynikało to z krajowego i lokalnego zachowania tej partii. <br />Warszawa daleko, lecz tu na miejscu nie popisali się ani Olbrycht ani Kopeć a kompromituje się i nas również pan Gluza. Czym zasłużył się dla nas pan Nogowczyk oraz aktualna pani poseł? To oni wszyscy, oddolnie, w ciągu ostatnich 5 czy 6 lat, przy ogromnym wsparciu szarej eminencji z Grodźca i jego stronników rozwalają swoją partię demonstrując ignorancję, nieróbstwo i butę. Tylko patrzeć a po wyborach zniszczą nadzieję i wysiłek tych, co PO tworzyli z nadzieją na lepszą Polskę, znacznie większą rolę całej Ziemi Cieszyńskiej i jej Mieszkańców.<br />
2015-05-25 08:19:33
Nokia2007: Pani poseł Trybuś to nas niczym nie zaskoczy.Nie robi nic prócz lansowania się.Niedawno powiedziała do innej posłanki \&quot;No kochana,wybory jesienią.Trzeba się pokazywać.\&quot; Pcha się jak może do tego koryta.
2015-05-25 08:35:12
java500: Wyrazy współczucia.<br />Jednak trzeba wspomnieć o zmarnowanych szansach.Gal i Nokia trafnie to ujęli,sporo ludzi<br />łudzonych nadzieją mocno się zaangażowało w tworzenie i poparcie dla PO . I co , znowu<br />zostaliśmy jako społeczeństwo wykorzystani i zrobieni w balona przez starych wyjadaczy<br />rodem z PZPR , którzy skupili się szczególnie na najmłodszej grupie działaczy PO. Posłowie <br />wspomniani to faktycznie po dokładnym przyjrzeniu i poznani to miernoty na które nie <br />będziemy już głosować. Pytanie tylko co dalej. Przecież nie chcemy popierać kołtuństwa<br />z zacofanej ściany.
2015-05-25 13:47:20
Przepierón: Teraz już cało Polska zno dziedzine Kowale , hahahahaha
2015-05-25 15:00:55
kokoteczek: Ja do \&quot;gal\&quot;...no z takim komentarzem sie jeszcze nie spotkalem jak twoj nie jestem zwolennikiem zadnej z parti bo obie to banda ale ze na po ewangelicy to na pis katolicy tak hehe no wiesz jesli juz chodzi o wiare w polityce to raczej zawsze pis sie obstawial takimi wielkimi jak pan rydzyk radio maryja i tv trwam a nie po z luteranami czlowieku takze zauwaz co piszesz okrj...bo to pisowcy bardzie sie zachowuja jak fanatycy jacys podobni do muzulmwnow w zachowaniu...ja kiedys slyszalem takie stwierdzenie ze katolicy to czerwone mrowki a ewangelicy czarne bo niby ze czerwona bardziej gryzno...a jak juz tak do wiary w partiach nawijasz to czy w pisie ewangelikow nie ma a w po katolikow???
2015-05-25 15:34:59
Dziedzina Kowale: Ktoś tu wspomniał o Dziedzina Kowale, jest taki film ,, 300 \&quot; co wstrzymali Persów,może zainteresuje filmowców nowy film o nazwie ,, 600 \&quot; jak półtora godziny wstrzymali wybory w całej Polsce.
2015-05-25 18:12:44
syroma: Dziedzina kowale: dobre, dobre:)
2015-05-25 19:28:26
cd minerwa: Nie tylko cala Polska poznala \&quot;dziedzine\&quot; Kowale ale pisali tez o tym np. Niemcy w Sternie czy w Süddeutsche Zeitung. Szkoda tylko, ze gmina poznana w tak smutnym kontekscie.
2015-05-25 20:25:23
Aspel: By wiedzieli to by się komisja lepiej ubrała, a nie tak w dresie...<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: