Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Śmieci uprzątnięte - ruszyło Wiosenne Sprzątanie Rezerwatu Czantoria

8 maja wraz z godziną 9.00 na terenie Ustronia ruszyło ''Wiosenne Sprzątanie Rezerwatu Czantoria''. Do akcji włączyły się wszystkie szkoły podstawowe.

Po raz kolejny Komisja Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie wspólnie z Nadleśnictwem w Ustroniu zorganizowała „Wiosenne Sprzątanie Rezerwatu Czantoria”. 

Wraz z godziną 9.00 uczniowie szkół podstawowych z Ustronia zabrali się do pracy. - Punktem naszej zbiórki był rejon dolnej stacji wyciągu krzesełkowego w Ustroniu Polanie. Wyciągiem wyjechaliśmy na Polanę Stokłosicy, skąd ruszyliśmy zaopatrzeni w rękawice ochronne i worki na szczyt Czantorii, a następnie w rejon schroniska. Plonem naszej zbiórki było zebranie 20 worków (każdy po 100 litrów) śmieci – relacjonuje Jan Machała przewodniczący KOP PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie. 

Szklane opakowania, plastik, papier...Teren został dokładnie oczyszczony. W południe przy górnej stacji wyciągu wszyscy otrzymali ciepły posiłek, a przedstawiciele poszczególnych szkół stanęli do konkursu wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej. Konkurs poprowadził Wiktor Naturski z Nadleśnictwa w Ustroniu i Jan Machała przewodniczący KOP PTTK.  

- W wyniku rywalizacji i dogrywki zwyciężyła Iza Ciompa z SP nr 2  im. Jana Michejdy w Ustroniu, wyprzedzając Bartka Gąsiora z SP nr 1. Trzecie miejsce zdobył Michał Chwastek z SP nr 5 w Ustroniu Polanie. Uczestnicy zmagań otrzymali nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo w Ustroniu oraz dyplomy z ramienia Oddziału PTTK. Również opiekunowie grup odebrali dyplomy za wykonanie pracy na rzecz obiektu przyrodniczego. Wszyscy uczestnicy sprzątania na pamiątkę otrzymali odznaki symbolizujące „Wiosenne Sprzątanie Rezerwatu Czantoria” - wyjaśnia Jan. Machała - Komisja dziękuje za pomoc w zorganizowaniu imprezy Burmistrzowi Miasta w Ustroniu, a także Czesławowi Matuszyńskiemu. Podziękowania należą się również pracownikom Nadleśnictwa w Ustroniu oraz członkom Komisji biorącym udział w akcji.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: