Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Śmieci coraz droższe

Wielokrotnie pisaliśmy o podwyżkach cen śmieci w poszczególnych gminach naszego powiatu. Również Rada Gminy w Zebrzydowicach przyjęła nowe stawki opłat za odpady komunalne. Oprócz podwyżki opłat wynikających z rosnących kosztów funkcjonowania systemu wprowadzono także ulgi w przypadku osób kompostujących bioodpady.

Od 1 stycznia 2021 roku opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyniosą: - 21,00 zł miesięcznie od osoby w przypadku odpadów zbieranych i odbieranych w sposób selektywny oraz 42,00 zł miesięcznie od osoby w przypadku, gdy właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny.

Podobnie jak w przypadku innych gmin, wzrost opłaty wynika ze stale rosnących kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami. Od nowego roku wprowadzono także zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym. Zwolnienie wynosi 2,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej nieruchomość, co oznacza, że kompostujący odpady zapłaci 19,00 zł miesięcznie za osobę.

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-04 10:42:13
Jakkolwiek Żywy : "Rosnące koszty funkcjonowania systemu". Wolne żarty. Rosnące koszty funkcjonowania systemu w Czechach oznacza 30% polskich cen odbioru śmieci. Mafia śmieciowa to biznes lepszy niż seksagencje i wymuszenia. Wszystko odpowiednio posmarowane, z reguły jeden oferent. Mafia hula i zarabia setki milionów.
2021-01-04 10:51:59
św. Patryk.: żeby tylko śmieci - worek z wyborczymi prezentami pusty, dojna zmiana zwiększa na maksa wydajność podatkowych dojarek, a mafie śmieciowe nigdy się i nigdzie nie miały tak dobrze jak w Polsce pod rządami PiS
2021-01-04 10:59:32
św. Patryk.: A będzie tylko gorzej, kłaniają się właśnie wyborcze prezenty 500+, wiek emerytalny itd: : "Członek Rady Nadzorczej ZUS: nie ma wyjścia, emerytury trzeba zacząć obniżać. - Narastającej luki w systemie emerytalnym nie da się już w prosty sposób załatać. Ponieważ nie ma woli politycznej, aby podnieść wiek emerytalny i na zwiększenie dzietności też nie ma co liczyć - emerytury będą coraz niższe - mówi w rozmowie z Business Insider Polska Robert Gwiazdowski. - Powrót do wyższego wieku emerytalnego jest obecnie nierealny. Zresztą nawet gdyby go podniesiono do poziomu 67 lat dla mężczyzn i kobiet, to i tak nie zlikwidowałoby to dziury w systemie emerytalnym. Rozwiązaniem jest posiadanie jak największej liczby dzieci, ale na zwiększenie płodności młodego pokolenia też bym raczej nie liczył. W jego ocenie, pozostaje manipulowanie algorytmem wyliczania emerytur, tak by je obniżyć osobom obecnie przechodzącym na emerytury. Składki, które dziś płacimy teoretycznie na nasze emerytury, idą na bieżące wypłaty. Na nasze świadczenia będą płacić nasze dzieci. Tyle że tych brakuje."
2021-01-04 19:06:02
jasper: Tymczasem czytamy - „od końca kwietnia 2019 roku do listopada br. liczba nielegalnie wyrzuconych odpadów wzrosła o 19 proc., w tym niebezpiecznych aż o jedną czwartą. Ministerstwo Klimatu poinformowało, że koszt pozbycia się i neutralizacji odpadów niebezpiecznych to  co najmniej 2 mld złotych. Jak przyznał wiceminister Jacek Ozdoba, jest to kwota, która przekracza obecne możliwości resortu.  dlaczego prokuratura od 5 lat NIE ustaliła ANI JEDNEGO sprawcy "porzucenia"?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: