Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Smacznie i warsztatowo z OHP

W piątek (21.05) jajecznica, a w poniedziałek (24.05) warsztaty kulinarne. Skoczowski Ochotniczy Hufiec Pracy rozkręca się na wiosnę, ale nie wszystko kręci się wokół jedzenia. Co słychać w OHP zdradza komendant.

Odwiedzili seniorów, uczestniczyli w prelekcjach, warsztatach, smażyli jajecznicę. Luzowanie obostrzeń odmroziło działalność skoczowskiego Hufca Pracy. Jak informują na swoim Fanpage'u ostatnie tygodnie obfitowały w różnego rodzaju wydarzenia. W ramach Korpusu Solidarności młodzież odwiedziła w Istebnej seniorkę, zaopatrując ją w produkty spożywcze i higieniczne.   

Na tym jednak nie koniec. Kilka dni później młodzież wzięła udział w prelekcji przygotowanej przez aspiranta szt. Tomasza Pszczółkę na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Zeszły tydzień podopieczni zakończyli jajecznicą z okazji Zielonych Świątek, a nowy rozpoczęli warsztatami kulinarnymi, które odbyły się w Szkole Branżowej I stopnia w Ustroniu. Z kolei wczoraj (25.05) w Centrum Pasterskim w Koniakowie młodzież oraz seniorzy uczestniczyli w prelekcji, podczas której nie zabrakło również degustacji serów.  

Dodajmy, iż do głównych zadań OHP należy m.in.: wspomaganie systemu oświaty poprzez aktywizację społeczną, zawodową i ekonomiczną młodzieży, podejmowanie działań zmierzających do podwyższania kwalifikacji zawodowych lub przekwalifikowania, wspieranie inicjatyw służących przeciwdziałaniu bezrobociu i wychowaniu w procesie pracy, w tym organizowanie zatrudnienia oraz międzynarodowej wymiany młodzieży.  

Ochotnicze Hufce Pracy bardziej otwierają się na lokalne środowisko - zwracają uwagę komendanci placówek. Ich celem jest coraz większy udział młodzieży w różnego rodzaju zajęciach, działaniach kulturalno-oświatowych, a także sportowych – podkreśla Jan Szczypka Komendant HP w Skoczowie.   

Do OHP przyjmowane są osoby w wieku 15-18 lat, które decydują się realizować obowiązek nauki, łącząc ją z pracą i zdobywając konkretny zawód. Rekrutację tych osób, prowadzi się w branżowych szkołach I stopnia, podpisując wcześniej umowę o współpracy z placówką. Uczestnik OHP za pracę otrzymuje miesięczne wynagrodzenie i ma zapewnione ubezpieczenie. Młodzież uczy się w szkołach publicznych podległych władzom samorządowym – tłumaczy komendant - zaś nasze wychowawczynie wspierają ten proces organizując im różne zajęcia i warsztaty - dodaje. Skoczowski Hufiec współpracuje z Młodzieżowym Centrum Kariery, które realizuje pośrednictwo i poradnictwo zawodowe dla naszych podopiecznych – podkreśla Szczypka. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-26 15:35:08
Ar--Ai: co to kuźwa jest? chcą PRL do najdrobniejszego szczegółu odbudować? jest I sekretarz, neoZOMO, inflacja, propaganda sukcesu, równi i równiejsi, no to czekamy jeszcze na kartki na cukier a potem władza na taczki i do rzeki
2021-05-26 15:54:32
Marx: Z miejscowej Krytyki Politycznej (rewizjonistycznej) niedaleko do rzeki...
2021-05-26 15:57:34
Marx: Nie pozostaje nic innego, niż życzyć rozwoju i owocnej działalności w przyszłości. Tego rodzaju formy działania są społecznie oczekiwane.
2021-05-26 16:02:42
Marx: Jak Bucha ogniem suche paliwo, na które pada iskra, tak samo młodzieniec z ideologa pracy stawał się w ciągu kilku dni socjalistą. Poprawiam się, stawał się wyznawcą nowej religii, religii pracy, religii solidarności, użyłem z całą świadomością tego wyrazu religia, gdyż stan ich uczuciowy egzaltacją swoją przypomina mi stan głębokiej religijności. Byli tacy, którzy biorąc do ręki po raz pierwszy „Kapitał”, wzruszeni, na powitanie całowali książkę. Te nastroje uczuciowe oderwane od gruntu działalności praktycznej, aż będące wstępem do niej, dały mi zrozumienie pobudek, które Saint Simone natchnęło myślą, aby nazwać świat swoich przyszłych marzeń Nowym Chrystianizmem. Chwała Bogu, Chwała Saint- Simonowi, Chwała Nam i ukochanym braciom naszym. L. Krzywicki.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: