Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Słowacja testuje wszystkich mieszkańców

Zgodnie ze słowami słowackiego premiera Igora Matovicza, wszyscy mieszkańcy kraju mają przejść test na koronawirusa. Ostrzegł jednak, że wiązać się to będzie z wprowadzeniem lockdownu. Obecnie nie ma problemów z wjazdem do kraju. Podczas czwartkowej (22.10) konferencji rządu nie było mowy o planach zamknięcia granic. Jakie ograniczenia na Słowacji?

Zgodnie z planem, w ciągu najbliższych weekendów mają zostać pobrane wymazy od wszystkich mieszkańców Słowacji. Od poniedziałku (26.10) zamknięte zostaną tam szkoły, działać będą tylko i wyłącznie sklepy i zakłady usługowe. Aktualnie granica pozostaje otwarta, obowiązek testów dotyczy słowackich obywateli. Jak będzie wyglądała procedura testowania?

W przypadku powiatów, które będą testowane, wprowadzony zostanie zakaz wychodzenia z domu. Osoby, które nie zgodzą się na pobranie wymazu, będą mogły wychodzić z domu od 1 w nocy do 5 rano. Poza tym będzie istniała możliwość wyjścia o dowolnej porze, w celu wykonania testu, lub zakupu niezbędnych artykułów domowych. Rząd nie ogranicza również możliwości uczestniczenia w pogrzebach. Co więcej, będzie istniała możliwość wyprowadzania zwierząt, ale tylko w odległości do 100 metrów od miejsca zamieszkania...

Osoby, które zgodzą się na pobranie wymazu i uzyskają negatywny wynik, będą mogły chodzić do pracy, zaprowadzić dzieci do żłobka, czy przedszkola, udać się do banku, czy wyjść na spacer do parku. Nie będą jednak mogły opuścić powiatu, w którym mieszkają.

Osoby, które uzyskają wynik pozytywny, standardowo zostaną objęte izolacją domową. Zakaz wychodzenia ma potrwać do 9 listopada, istnieje jednak możliwość przedłużenia lockdownu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-23 15:03:36
krzysztof.mm: rząd Słowacji testuje wszystkich obywateli, a tymczasem w Polsce rząd PiS wszczyna kolejną wojnę ideologiczną o aborcję aby temat pandemicznego burdelu w kraju i zapaści w służbie zdrowia nią przykryć - wszystko na ten temat, dziękujmy tym idiotom, co na tę bandę złodziei i oszustów głosowali
2020-10-23 15:39:50
koszor: Tak, testuje całą populację. Globalny obóz koncentracyjny, początek.
2020-10-23 15:55:08
Antykler Forte: ja pier*dole, ale beton!...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: