Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Słońce dla sprzątających

Ponad czterdziestu gimnazjalistów z Goleszowa sprzątało w czwartkowe przedpołudnie tereny zielone swej gminy.

Uczniowie podzieleni na dwie grupy wyruszyli różnymi szlakami, by po kilkukilometrowym spacerze w gumowych rękawicach zapełniając kolejne wory pozostawionymi przez ludzi wzdłuż spacerowych traktów śmieciami spotkać się na Strzelnicy Myśliwskiej Koła Łowieckiego Hubertus w Goleszowie.

Śmieci młodzież uzbierała sporo, a w największe zdumienie zarówno samych sprzątających, jak i organizatorów akcji wprawiły dwa pełne wory starego igielitu, jakie młodzież uzbierała w pobliżu skoczni narciarskiej. – Powinno być im gańba – skomentował jeden z uczniów pakując do wora igielitowe śmieci.

Na mecie akcji, na Strzelnicy Myśliwskiej Koła Łowieckiego Hubertus posilono się zapewnionymi przez Urząd Gminy w Goleszowie kiełbaskami, po czym chętni uczniowie wzięli udział w przeprowadzonym przez Jana Machałę z Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie oraz Wiktora Naturskiego – specjalistę ds. edukacji leśnej Nadleśnictwa Ustroń konkursie wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej.

1. Miejsce w konkursie zajęła Marta Śliwka, 2. Kacper Balcarek, 3. Adam Lebioda, 4. Bartek Tomica, 5. Bartek Skałka. Ufundowane przez nadleśnictwo Ustroń nagrody w postaci materiałów i publikacji edukacyjnych oraz ciekawych gadżetów wręczali Jan Machała oraz Wiktor Naturski. Młodzieży i nauczycielkom za udział w akcji podziękowali także obecni na podsumowaniu zastępca wójta Tomasz Jaszowski oraz prezes Oddziału PTTK Beskid Śląski w Cieszynie Jacek Tyczkowski.

(indi)

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją