Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Słodki Adaś jak nowy

Od czasu, kiedy Adam Małysz wygrał pierwszy Puchar Świata minęło już 11 lat. Tyle samo czasu w Wiślańskim Domu Zdrojowym stoi podobizna Adama Małysza z białej czekolady. Z czasem czekoladowego Adasia ubyło, jednak pomnik uratowali cukiernicy, którzy uzupełnili braki czekolady w słodkim posągu.

 

Kto wybiera się do Wisły powinien koniecznie odwiedzić Dom Zdrojowy. Tam można podziwiać odnowionego Adama Małysza. Jak poinformował wiślański urząd, Adam Małysz z Czekolady wzbogacił się o kolejną porcję kalorii ukrytych w czekoladzie. - W figurze najlepszego polskiego skoczka uzupełnione zostały ubytki w czekoladzie oraz odnowiono medal i tabliczkę. Odnowiona została również gablota, w której mieści się figura. Mistrz Adam otrzymał nowy wygląd dlatego też zapraszamy do podziwiana tego dzieła sztuki - zachęcają .

Czekoladowy Adam Małysz stanął w Wiślańskim Centrum Kultury w 2001 roku. Wtedy też Orzeł z Wisły zdobył pierwszą w karierze kryształową kulę w Pucharze Świata. Słodki Adam, realnych rozmiarów jest atrakcją turystyczną Perły Beskidów. Niestety jak wszystko z czasem tracił na blasku. Po raz pierwszy Adama Małysza cukiernicy odnowili w 2007 roku. Wtedy, ktoś podgryzł mu ucho podczas prac renowacyjnych. Tym razem  podczas renowacji, obyło się bez ubytków i nowiutki Adam Małysz cieszy oczy turystów...

 

Dorota Kochman

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: