Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sławomir Baran ze złotem

Mieszkaniec Cieszyna, Sławomir Baran zdobył zloty medal na zawodach Pucharu Europy w Muay Thai, tajskim sporcie walki. Zawody odbywały się w dniach 11-13 marca br. w Dreźnie.

Sławomir Baran jest zawodnikiem Octagon Team i trenuje zarówno w Rybniku jak i Cieszynie.W drodze po złoto w kategorii 63,5 kg w grupie B stoczył trzy walki, dwie z nich wygrywając przez nokaut techniczny. Reprezentant Polski wygrał z zawodnikiem Bułgarii (dec.), Holandii (TKO 1 runda) i Niemiec (K.O. 1 runda).

Muay Thai, boks tajski to sport walki kładący nacisk na walkę w klinczu z wykorzystaniem uderzeń łokciami i kolanami. Wyodrębnienie się charakterystycznego stylu datuje się na XIII wiek. W dawnych czasach, narodowe problemy były rozwiązywane w trakcie walk Muay Thai.  Choć wiele krajów przypisuje sobie wynalezienie tej sztuki, w Tajlandii rozwinęła się ona najbardziej. W 1930 roku zasady walki ujednolicono i wprowadzono w życie  5 rund po 3 minuty z dwuminutową przerwą na odzyskanie sił. W Polsce boks tajski pojawił się na początku lat 90. XX wieku. Istnieją dwie konkurujące organizacje zajmujące się tym sportem: Polskie Zrzeszenie Muay Thai (PZMT) oraz Polska Komisja Muay Thai działającą pod egidą Polskiego Związku Kickboxingu.

(red)
 

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: