Śląskie inwestuje w talenty

500 zł dofinansowania miesięcznego dla 600 uczniów - trwa nabór do projektu ''Śląskie. Inwestujemy w talenty - III edycja''.

Samorząd Województwa Śląskiego realizuje projekt „Śląskie. Inwestujemy w talenty – III edycja”.

Dofinansowanie w wysokości 500 zł miesięcznie ma zostać przyznane 600 uczniom i uczennicom w roku szkolnym 2017/2018.

- Celem Projektu jest wsparcie młodzieży uzdolnionej w zakresie języków obcych, przedmiotów matematycznych, informatycznych lub przyrodniczych poprzez przyznanie stypendiów naukowych w wysokości 500zł miesięcznie w okresie trwania zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017/2018 – czytamy w opisie projektu.

Aby otrzymać stypendium trzeba spełnić szereg kryteriów, m.in.: uczęszczać do klasy gimnazjalnej lub szkoły ponadgimnazjalnej ; stale zamieszkiwać na terenie województwa śląskiego; osiągnąć wymagany wynik ze sprawdzianu zewnętrznego na zakończenie szkoły podstawowej lub egzaminu gimnazjalnego (w odniesieniu do uczniów klas gimnazjalnych – 100% punktów z matematyki oraz co najmniej 97,5% punktów z języka obcego nowożytnego; w odniesieniu do uczniów szkół ponadgimnazjalnych – 100% punktów z matematyki oraz co najmniej 97,5% punktów z języka obcego nowożytnego zdanego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, uzyskanie na zakończenie poprzedniego roku nauki (tj. roku szkolnego 2016/2017) średniej ocen z trzech wybranych przez Wnioskodawcę przedmiotów kierunkowych na poziomie co najmniej 5,00 itd.).

Termin naboru: do 27 października 2017 r.;

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.efs-stypendia.slaskie.pl.


red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją