Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''Śląska Rzecz'' po raz siódmy

Znamy już laureatów VII edycji konkursu ''Śląska Rzecz''. Gala wręczenia nagród odbyła się w miniony piątek (15.06.2012) w Zamku Cieszyn.

15 czerwca w Zamku Cieszyn odbyło się podsumowanie VII edycji konkursu „Śląska Rzecz”. Gala wręczania nagród rozpoczęła się wraz z godziną 13.00. Godzinę później, o 14.00 w Oranżerii Zamku Cieszyn, odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej, którą będzie można oglądać do 29 lipca. 

"Śląska Rzecz" to jedyny regionalny konkurs designu w Polsce, w którym wyróżniane są najlepsze śląskie produkty, projekty graficzne i usługi.

Nagrodę główną w kategorii – produkt - w tym roku otrzymała seria ceramicznych urn na prochy (projekt Bogdan Kosak, producent Kera-Ceramika S.C. G. M. Rajzer Bielsko-Biała). Nagrodę główną w kategorii – grafika jury przyznało  Fundacji „Brama Cukermana” (projekt Piotr Jakoweńko) za „Opowieść nieobecnych” - identyfikację wizualną – serię audioprzewodników po dziedzictwie żydowskim w miastach Województwa Ślaskiego. 

W kategorii – usługi – nagrodę główną zdobyło Muzeum Śląskie w Katowicach za „Sztukę przez Dotyk” - udostępnianie zbiorów galerii malarstwa polskiego XIX-XX wieku osobom niewidomym i niedowidzącym w formie stałej trasy zwiedzania. Natomiast  nagrodę specjalną otrzymała kabina dźwiękoszczelna „Progress_box” (JJA Progress Andrzej Wolski sp. j. Z Bielsko-Biała).

Od 3 sierpnia do 2 września wystawa laureatów VII edycji konkursu „Śląska Rzecz” będzie prezentowana w Muzeum Śląskim w Katowicach, a od 7 września do 14 października w Dobrotece w Dobrodzieniu.

- To już siódma edycja konkursu „Śląska Rzecz”. Niezmiernie cieszy fakt, że wśród nominowanych są firmy z naszego terenu. W poprzednich edycjach przyznawane były wyróżnienia w kategorii: projekt i produkt, od tego roku przyznawane jest również wyróżnienie w kategorii usługa. Brakuje jednak jeszcze jednej kategorii – mianowicie połączenia projektu, produktu i usługi, bo jestem głęboko przekonany, że wtedy nominowanym i wygrywającym byłby Zamek Cieszyn
– podkreślał Mieczysław Szczurek burmistrz Cieszyna - Cieszę się, że jest takie miejsce, w którym projektanci spotykają się z producentami, jeszcze więcej cieszy mnie jednak fakt, że takie miejsce znajduje się właśnie w Cieszynie.

Tego dnia nie zabrakło ciepłych słów, podziękowań i gratulacji. - Dzięki Wam cały czas się uczymy... Mam nadzieję, że ta siódma edycja pokazała siłę dizajnu, w jakie nowe przestrzenie wchodzi, z jakim powodzeniem i sensem działa po to, by nasz region, nasz dom, nasza ulica, praca ...były dobre, dostępne, przynoszące wspaniałe owoce. Dlatego cieszmy się i zostańmy dłużej w Cieszynie... - zwróciła się do zaproszonych gości Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn.

Po gali wreczenia nagród o godz. 14.00 w Oranżerii Zamku Cieszyn, odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej, którą będzie można oglądać do 29 lipca. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: