Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Śląsk Cieszyński: w nocy znów wiatr i burze

Dziś (21.07.2019) znów pojawiło się ostrzeżenie meteorologiczne, skierowane między innymi do mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Zgodnie z komunikatem, opublikowanym przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, dzisiejszej nocy możemy się spodziewać burz z gradem oraz nawałnic.

Treść ostrzeżenia jest również rozpowszechniana przez SMS-owy system „ALERT RCB”. Zgodnie z ostrzeżeniem, które powinna otrzymać dziś większość mieszkańców naszego regionu, dziś w nocy może być niebezpiecznie – Uwaga! Dziś i w nocy (21/07) bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeżeli możesz – zostań w domu – brzmi treść wiadomości.

Zgodnie z ostrzeżeniem, wydanym przez Urząd Wojewódzki w Katowicach, prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu, miejscami od 30 mm do 40 mm, lokalnie nawet do 50 mm. Mogą wystąpić również porywy wiatru do 90/km/h i miejscowe opady gradu.  

W związku z prognozami pamiętajmy o zabezpieczeniu przedmiotów, znajdujących się na naszych posesjach. Nawet lekkie rzeczy (kartony, banery reklamowe itp.) mogą, spadając na szybę samochodu, doprowadzić do tragedii. Nie zapominajmy również o zwierzętach – w obliczu złych warunków atmosferycznych należy zapewnić im bezpieczne miejsce.

Ostrzeżenia meteorologiczne można śledzić tutaj.

 Około godz. 14.00 meteorologiczne zawirowania już dotarły do naszego regionu... Nad którym zbierają się ciemne chmury... A jak u Was? 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: