Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Śląsk Cieszyński na trasie TDP

Kolejny raz Tour de Pologne zahaczy o Cieszyn. Kolarze jadący w wyścigu zawitają do miasta 3 sierpnia. Włodarze gminy podpisali właśnie umowę z przedstawicielami organizatorów zawodów.
 
Zjazdy, podjazdy, kostka brukowa, to wszystko sprawiło, że Cieszyn na długo zapadł w naszej pamięci – mówi Czesław Lang dyrektor generalny wyścigu. Ale nie tylko trasa jest ważna - podkreśla Lang.
 
 
Jak dodaje Czesław Lang, - w ubiegłym roku pierwszy raz Tour przekroczył granice Polski. Kolarze przejechali przez Czeski Cieszyn, to był bardzo dobry pomysł, znowu do niego wracamy.
 
 
W Cieszynie sam wyścig nie pobiegnie całą ulicą Bielską, która w tym czasie będzie w remoncie. Zaproponowaliśmy dwie alternatywy – mówi Zbigniew Niżnikiewicz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie. Jedna z nich prowadzi m.in. stromą ulicą Paderewskiego.
 
 
Kolarze przejadą również przez Wisłę. Oczywiście promocja dla miasta – mówi jej burmistrz Jan Poloczek. Czy jednak należy obawiać się korków i utrudnień? Zapewne tak, bowiem to okres, kiedy w mieście trwać będzie Tydzień Kultury Beskidzkiej. Ale nie powinno być tragicznie – dodaje Poloczek
 
 
Cieszyn, jako miasto, w którym odbędzie finał jednego z etapów, przekazuje organizatorom kwotę 300 tysięcy złotych.
 
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: