Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoro wiosna, to sprzątamy

Nadeszła wiosna, więc czas na wiosenne porządki. Ze snu zimowego obudziła się Komisja Ochrony Przyrody PTTK ''Beskid Ślaski'' i 30 marca już po raz siedemnasty zainaugurowała popularną akcję ekologiczną ''Sprzątanie Rezerwatów Przyrody i Terenów Zielonych''.

Na pierwszy ogień poszedł rezerwat „Kopce”, zagajniki i tereny łąkowe w Boguszowicach i Marklowicach, rezerwaty „Laski Miejskie nad Olzą i Puńcówką” wraz z przyległymi terenami. - W „Sprzątaniu” wzięli udział cieszyńscy uczniowie z Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Szybińskiego, Liceum Ogólnokształcącego im. Osuchowskiego oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych – poinformował koordynator akcji, prezes KOP Jan Machała. W ciągu kilku godzin w miejscach, gdzie teoretycznie jest zakaz składowania odpadów młodzież zebrała około pięćdziesięciu stulitrowych worków puszek, butelek i kartonów. – Nie zabrakło też przedmiotów wielkogabarytowych, jak drzwi czy zużyty sprzęt gospodarstwa domowego oraz opony samochodowe – dodał Machała.

Organizowane przez KOP oraz Wydział Ochrony Środowiska UM w Cieszynie i Nadleśnictwo Ustroń „Sprzątanie” ma na celu uwrażliwienie młodzieży na ochronę przyrody i ekologiczne podejście do życia, a propagowanie jej przez media – co portal OX.PL czyni od lat – ma z kolei uzmysłowić Czytelnikom, że tereny zielone nie są najlepszym miejscem na wyrzucanie śmieci.

(ÿ)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-04-03 19:31:48
marian1951: Zaśmiecanie środowiska w którym egzystujemy to przejaw ignorancji,bezmyślności i totalnego chamstwa. A brak reakcji ze strony postronnych osób,będących świadkami tychże czynów czyni ich współwinnymi. Znamiennym przykładem jest tu wylewanie zawartości szamb na polach i w lasach o których to praktykach wie wielu a reakcji zero.A potem w wodzie WODOCIĄGOWEJ !!! znajdują się bakterie coli,a winnych brak.Taka swoista solidarność na poziomie pantofelka.<br /><br />
2016-04-04 23:30:00
adawski25: Brawo supwr inicjatywa takich jak ta powinno byc wiecej duzo wiecej wystarczy przejsc siena spacer w kilka miejsc poprostu masakra ludzie wywalaja na pobo za drog zeczy rozmaite od gruzu do butelek puszek opon naserio zeczy takie ze by sienikt mie spodziewal...jak najwiecej takich akcji...i jak najwiecej mandatów i to wysokich dla takich smieciowych smieciarzy ktorzy za nic maja pozadek i czystosc natury w swoim otoczeniu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: