Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoki w Goleszowie

Miłośnikowi sportów zimowych trudno wyobrazić sobie zimę bez "Zjazdu Gwiaździstego". W tym roku  będą towarzyszyć tej prestiżowej imprezie narciarskiej Międzynarodowe Młodzieżowe Zawody w Skokach Narciarskich w Goleszowie.

Jubileuszowa, 40-ta edycja "Zjazdu Gwiaździstego" organizowana jest przez władze Bystrzycy w dniu 22 stycznia 2011 w miejscowości Mosty koło Jabłonkowa. Impreza towarzysząca, czyli Międzynarodowe Młodzieżowe Zawody w Skokach Narciarskich odbędą się zaś w Goleszowie 25 stycznia br. (wtorek). Organizuje je Ludowy Klub Sportowy "Olimpia" Goleszów wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goleszowie i PSP Bystrzyca z Czech.

Ci, którzy chcieliby zobaczyć skoczków podczas treningu, muszą pojawić się na kompleksie skoczni narciarskich w Goleszowie już o 9:30. Właściwe zawody rozpoczną się natomiast o 10:00 i potrwają do godziny 12:00. Skoczkowie będa musieli zmierzyć się z obiektami o punktach konstrukcyjnych K-19 i K-30.

Zjazd Gwiaździsty to sztandarowa zaolziańska impreza sportowa, która rozgrywa się od czterdziestu lat. Corocznie ściąga na nartostradę w Mostach koło Jabłonkowa setki zawodników i widzów. Tradycyjnie młodzi zaolziańscy slalomiści i biegacze zmagają się na trasach i stokach narciarskich. W tym roku kibicować będzie można również skoczkom.
 

źródło: OX.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: