Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoki na Stadionie Narodowym?

Mecz Polska-Anglia nie odbył się wczoraj na Stadionie Narodowym. Piłkarze nie mogli się zmierzyć na murawie, bo przeszkodził im w tym deszcz. internauci już się śmieją, że nasz Narodowy idealnie nadaje się na zawody żeglarskie, czy basen, a już na pewno można tam uprawiać piłkę wodną. Jednak to nie wszystko. Polski Związek Narciarski chce właśnie na stadionie narodowym utworzyć skocznię narciarską. A to już informacja całkiem serio...

W Wiśle Centrum mają powstać dopasowane do obowiązujących przepisów trzy skocznie HS-10, HS-20 i HS-40. Praktycznie będą wybudowane od podstaw, stare pozostanie tylko miejsce, gdzie będą znajdowały się skocznie. Inwestycja ma rozpocząć się i zakończyć w 2013 roku. Jednak to nie wszystkie plany, które snuje PZN. Jak powiedział Apolloniusz Tajner Polski Związek Narciarski chciałby, aby na Stadionie Narodowym w Warszawie wybudowano skocznię narciarską. - Wzdłuż trybun szedłby zeskok, a jeśli chodzi o długość skoczni to w zależności od konstrukcji mogłabyby być 90 metrowa albo K65. Rozbieg mógłby zostać zbudowany z rusztowań – snuje plany Apolloniusz Tajner, prezes PZN.


Internauci nie zostawiają suchej nitki na Polskim Związku Piłki Nożnej. Po tym jak nie odbył się mecz Polska-Anglia na stadionie narodowym z powodu deszczu przescigają się w ironicznych komentarzach jakie dyscypliny można tam uprawiać. Pływanie bierze górę nad żeglarstwem, rekordy bije piłka wodna. Jednak całkiem serio o zimowych dyscyplinach sportowych myśli Polski Związek Narciarski. Który chce na narodowym postawić skocznię narciarską.


Jeśli pomysł przejdzie to właśnie na narodowym otwarta zostanie rywalizacja w Pucharze Świata w sezonie olimpijskim 2013/2014. Takiego scenariusza nie wyklucza dyrektor konkurencji skoków Międzynarowej Federacji Narciarskiej (FIS) Walter Hofer, który podczas wizyty w Polsce zwiedził Stadion Narodowy.

Z inwestycji nie są jednak zadowoleni w Wiśle. Jesli skocznia w Warszawie powstanie, może stanowić konkurencję dla obiektu w Wiśle Malince.


Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: