Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczowskie spotkanie z fotografią

Wykłady, spotkania i prelekcje - w tych i innych formach zostanie zaprezentowany temat fotografii analogowej na pierwszym Skoczowskim Festiwalu Fotografii Analogowej SKOFOT. Odbędzie się on w dniach 13.11- 14.11 w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie. Uczestnicy będą mieli okazję wykonać także fotograficzny autoportret wielokrotny według Witkacego.

Pomysłodawcami Skoczowskiego Festiwalu Fotografii Analogowej SKOFOT są: skoczowska szkoła z profilem fotograficznym (ZSTiO) oraz grupa fotograficzna, działająca w mieście. Ideą wydarzenia jest chęć pokazania jak ważne jest tworzenie fotografii klasycznymi technikami, a także jakie możliwości dają jej sprzęty cyfrowe.

Podczas imprezy odbędą się różnego rodzaju prelekcje połączone z pokazem zdjęć oraz dyskusją po każdym z nich. SKOFOT będzie także okazją do zaprezentowania osiągnięć lokalnych artystów, odnoszących wiele sukcesów w dziedzinie fotografii. Prelekcje podzielone zostały na 2 bloki tematyczne: fotografię analogową oraz cyfrową W ramach pierwszego bloku zaprezentują się Michał Patroń, Wojciech Strenak oraz Bartek NinoVeron Brudek. Z kolei w bloku poświęconym fotografii cyfrowej zaplanowano spotkanie z Ignacym Cembrzyńskim oraz Wojciechem Wandzlem.

Organizatorem Skoczowskiego Festiwalu Fotografii Analogowej SKOFOT jest m.in. stowarzyszenie „Wrzos” ze Skoczowa, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie oraz Miejskie Centrum Kultury „Integrator”. Wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach Skoczowskiego Festiwalu Fotografii Analogowej SKOFOT jest bezpłatny.


red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: