Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczowski świąteczny konkurs rozstrzygnięty!

Organizowany przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator” konkurs świąteczny na plenerową ozdobę choinkową pn. „Stroimy choinkę na skoczowskim rynku” został rozstrzygnięty.

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie na przełomie października i listopada br. zaprosiło nauczycieli i ich podopiecznych z przedszkoli oraz szkół z terenu Gminy Skoczów do wzięcia udziału w Konkursie Świątecznym na plenerową ozdobę choinkową, pn.: „Stroimy choinkę na skoczowskim rynku”. Jak tłumaczą organizatorzy - Celem Konkursu jest kultywowanie tradycji wykonywania własnoręcznie ozdób choinkowych, rozwój wrażliwości artystycznej uczestników konkursu, aktywizacja społeczności lokalnej oraz promocja twórczości dzieci Gminy Skoczów.  

W konkursie wzięli udział przedstawiciele trzech szkół oraz ośmiu placówek przedszkolnych, którzy przekazali do oceny blisko 60 prac konkursowych. Jury w postaci trzech osób – Gabrieli Raszki i Rafała Raszki - instruktorów zajęć twórczych MCK oraz grafika MCK – Doroty Noszki nagrodziło następujące prace:

Kategoria PRZEDSZKOLA:

  • I miejsce: Jakub Boryś /Przedszkole Publiczne w Ochabach/,
  • II miejsce: Smerfów – opiek. Adrianna Swoboda /Przedszkole Publiczne nr 4 w Skoczowie/,
  • III miejsce: Karol Konieczny i Tomasz Ostrowski – opiek. Bożena Nowak, gr. Biedronek /Przedszkole Publiczne w Harbutowicach/,
  • wyróżnienie: Krzysztof Wojtczak – opiek. Anna Olszewska, gr. II, /Przedszkole Publiczne w Pierśćcu/.

Kategoria SZKOŁY PODSTAWOWE:

  • I miejsce: Klaudia Gruszczyk i Maja Kalita – opiek. Sylwia Kwas, kl. 6b /Szkoła Podstawowa Nr 3 w Skoczowie/,
  • II miejsce: Sandra Kuczera – opiek. Sylwia Kwas, kl. 6b /Szkoła Podstawowa Nr 3 w Skoczowie/,
  • III miejsce: Martyna Tengler – opiek. Elżbieta Labzik, kl. 5b /Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Ochabach/,
  • Wyróżnienie: klasa 3a – opiek. Daria Kur /Szkoła Podstawowa Nr 3 w Skoczowie/.

Należ podkreślić, iż werdyktem jury, trzy z czterech uhonorowanych prac w kategorii szkół wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Skoczowie, zdobywając dwa pierwsze miejsca oraz wyróżnienie.  - Rezultaty tegorocznego konkursu będzie można podziwiać już wkrótce na skoczowskim rynku. Wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpi 6 grudnia 2018 roku zaraz po zakończeniu programu artystycznego dla dzieci na scenie, na Rynku ok. godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich laureatów, którym raz jeszcze gratulujemy. – informują organizatorzy.

red.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-04 06:06:58
krzysztof.mm: Julia Raszka, Rafał Raszka, Gabriela Raszka, Urszula Raszka - nie za dużo tych Raszków w MCK, panie burmistrzu? bo już mąż z żoną wystarczą by MCK nazwać rodzinnym biznesem a ratusz patronem nepotyzmu w Skoczowie
2018-12-04 09:11:43
Rafał Raszka: krzysztof mm. Zabierasz głos nie mając żadnej wiedzy w temacie, w którym się wypowiadasz. Kiedy zacząłem prowadzić warsztaty plastyczne w MCK "INTEGRATOR" (wtedy jeszcze MDK) nie znałem jeszcze mojej obecnej żony Julii (wtedy Julii Brody, pracownika MDK). Inne osoby o tym samym nazwisku nie są ani z nami, ani ze sobą spokrewnione. Gdybyś trochę się orientował, to wiedziałbyś, że nazwisko Raszka na Śląsku Cieszyńskim jest bardzo popularne. Zanim coś napiszesz najpierw pomyśl. Chyba, że to celowy hejt?
2018-12-04 19:29:12
krzysztof.mm: dziękuję za wyjaśnienia, myślę, że w imieniu wielu 'skoczowioków' - chyba Pan przyzna, że sytuacja aż się o nie prosiła? +++ p.s. jakąś tam wiedzę, "mąż i żona", jednak miałem, nieprawdaż?..;)
2018-12-04 20:13:05
Rafał Raszka: Bardzo proszę komentować zawsze w oparciu o rzetelną wiedzę, a nie "jakąś tam". Tak będzie uczciwie.
2018-12-05 10:06:10
krzysztof.mm: bardzo proszę liczyć się z tym, że pracując "rodzinnie" w instytucji publicznej jesteście Państwo w sferze szczególnego zainteresowania mieszkańców miasta, tak będzie rozsądnie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: