Skoczowski świąteczny konkurs rozstrzygnięty!

Organizowany przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator” konkurs świąteczny na plenerową ozdobę choinkową pn. „Stroimy choinkę na skoczowskim rynku” został rozstrzygnięty.

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie na przełomie października i listopada br. zaprosiło nauczycieli i ich podopiecznych z przedszkoli oraz szkół z terenu Gminy Skoczów do wzięcia udziału w Konkursie Świątecznym na plenerową ozdobę choinkową, pn.: „Stroimy choinkę na skoczowskim rynku”. Jak tłumaczą organizatorzy - Celem Konkursu jest kultywowanie tradycji wykonywania własnoręcznie ozdób choinkowych, rozwój wrażliwości artystycznej uczestników konkursu, aktywizacja społeczności lokalnej oraz promocja twórczości dzieci Gminy Skoczów.  

W konkursie wzięli udział przedstawiciele trzech szkół oraz ośmiu placówek przedszkolnych, którzy przekazali do oceny blisko 60 prac konkursowych. Jury w postaci trzech osób – Gabrieli Raszki i Rafała Raszki - instruktorów zajęć twórczych MCK oraz grafika MCK – Doroty Noszki nagrodziło następujące prace:

Kategoria PRZEDSZKOLA:

  • I miejsce: Jakub Boryś /Przedszkole Publiczne w Ochabach/,
  • II miejsce: Smerfów – opiek. Adrianna Swoboda /Przedszkole Publiczne nr 4 w Skoczowie/,
  • III miejsce: Karol Konieczny i Tomasz Ostrowski – opiek. Bożena Nowak, gr. Biedronek /Przedszkole Publiczne w Harbutowicach/,
  • wyróżnienie: Krzysztof Wojtczak – opiek. Anna Olszewska, gr. II, /Przedszkole Publiczne w Pierśćcu/.

Kategoria SZKOŁY PODSTAWOWE:

  • I miejsce: Klaudia Gruszczyk i Maja Kalita – opiek. Sylwia Kwas, kl. 6b /Szkoła Podstawowa Nr 3 w Skoczowie/,
  • II miejsce: Sandra Kuczera – opiek. Sylwia Kwas, kl. 6b /Szkoła Podstawowa Nr 3 w Skoczowie/,
  • III miejsce: Martyna Tengler – opiek. Elżbieta Labzik, kl. 5b /Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Ochabach/,
  • Wyróżnienie: klasa 3a – opiek. Daria Kur /Szkoła Podstawowa Nr 3 w Skoczowie/.

Należ podkreślić, iż werdyktem jury, trzy z czterech uhonorowanych prac w kategorii szkół wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Skoczowie, zdobywając dwa pierwsze miejsca oraz wyróżnienie.  - Rezultaty tegorocznego konkursu będzie można podziwiać już wkrótce na skoczowskim rynku. Wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpi 6 grudnia 2018 roku zaraz po zakończeniu programu artystycznego dla dzieci na scenie, na Rynku ok. godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich laureatów, którym raz jeszcze gratulujemy. – informują organizatorzy.

red.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-04 06:06:58
krzysztof.mm: Julia Raszka, Rafał Raszka, Gabriela Raszka, Urszula Raszka - nie za dużo tych Raszków w MCK, panie burmistrzu? bo już mąż z żoną wystarczą by MCK nazwać rodzinnym biznesem a ratusz patronem nepotyzmu w Skoczowie
2018-12-04 09:11:43
Rafał Raszka: krzysztof mm. Zabierasz głos nie mając żadnej wiedzy w temacie, w którym się wypowiadasz. Kiedy zacząłem prowadzić warsztaty plastyczne w MCK "INTEGRATOR" (wtedy jeszcze MDK) nie znałem jeszcze mojej obecnej żony Julii (wtedy Julii Brody, pracownika MDK). Inne osoby o tym samym nazwisku nie są ani z nami, ani ze sobą spokrewnione. Gdybyś trochę się orientował, to wiedziałbyś, że nazwisko Raszka na Śląsku Cieszyńskim jest bardzo popularne. Zanim coś napiszesz najpierw pomyśl. Chyba, że to celowy hejt?
2018-12-04 19:29:12
krzysztof.mm: dziękuję za wyjaśnienia, myślę, że w imieniu wielu 'skoczowioków' - chyba Pan przyzna, że sytuacja aż się o nie prosiła? +++ p.s. jakąś tam wiedzę, "mąż i żona", jednak miałem, nieprawdaż?..;)
2018-12-04 20:13:05
Rafał Raszka: Bardzo proszę komentować zawsze w oparciu o rzetelną wiedzę, a nie "jakąś tam". Tak będzie uczciwie.
2018-12-05 10:06:10
krzysztof.mm: bardzo proszę liczyć się z tym, że pracując "rodzinnie" w instytucji publicznej jesteście Państwo w sferze szczególnego zainteresowania mieszkańców miasta, tak będzie rozsądnie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją