Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczowski kalendarz wraca?

Przez wiele lat w Skoczowie wydawane były "Kalendarz skoczowski" i "Kalendarz Miłośników Skoczowa. Niestety, ani jeden ani drugi nie są już cyklicznie wydawane. Teraz Urząd Miejski planuje wydać skoczowski kalendarz.  

 

"Kalendarz Skoczowski" i "Kalendarz Miłośników Skoczowa", co roku można było dostać w miejscowych kioskach. Ponad stustronicowe książki pokazywały wydarzenia minionego roku, talenty mieszkańców, legendy, historię i różnorakie podania. Jednak oba kalendarze nie są już wydawane. Ostatni numer "Kalendarza Miłośników Skoczowa" wydany został w 2009r., wydawnictwa "Kalendarza Skoczowskiego zaprzestano kilka lat wcześniej.

Teraz podobne wydawnictwo szykuje Urząd Miejski w Skoczowie. - Planujemy wydać skoczowski kalendarz. Znajdą się w nim różnorakie ciekawostki i informacje o Skoczowie. Nie tylko opisane wydarzenia, ale również dane statystyczne. Ponadto czekamy na twórczość mieszkańców, którą równiez w kalendarzu będziemy zamieszczać - mówi Janina Żagan, burmistrz Skoczowa.

Materiały do skoczowskiego kalendarza zbiera już Miejski Portal Komunikacji Społecznej, który działa przy Integratorze.

Jak dodaje Janina Żagan wydawnictwo będzie podzielone na miesiące, każdy miesiąc zostanie opatrzony cytatem z "Roku Polskiego" Z. Kossak.  Być może w kalendarzu znajdzie się również miejsce na reklamy.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: