Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczowska palma wyróżniona w Lipnicy Murowanej

W niedzielę 14 kwietnia w Lipnicy Murowanej odbyła się 61. edycja tradycyjnego konkursu palm i rękodzieła tradycyjnego. Na konkursie nie zabrakło skoczowskiego akcentu.

Jak poinformował Urząd Miejski w Skoczowie Palma wykonana przez Andrzeja Poloczka ze Skoczowa została uznana za najbardziej wyróżniającą się pod względem artystycznym. Przez Wielki Tydzień będzie cieszyć oczy mieszkańców na skoczowskim Rynku.

Na wydarzenia wybrała się 67-osobowa grupa mieszkańców Skoczowa z Parafii św. Piotra i Pawła - Pomimo tego, że palma przywieziona ze Skoczowa, nie była oficjalnie zgłoszona do konkursu, to została okrzyknięta najbardziej wyróżniającą się artystycznie palmą.

Warto podkreślić że palma wykonana przez Pana Andrzeja, jest doskonałą promocją miasta. Znajduje się na niej nazwa miasta i herb. Pan Andrzej użył do jej wykonania gałązek i roślin z ogródka, i innych dekoracji, a także bambusowego kija i ma pomad 3 metry wysokości.

Palmy ocenianie są pod względem wysokości, wiązania, ułożenia pręci, zdobienia i wysmukłości. Do jej stawiania nie wolno używać dźwigów ani podnośników, trzeba ją wykonać własnymi siłami, można pomagać sobie linami lub tyczkami. Na tegorocznym konkursie padł rekord. 21-latek z Lipnicy Górnej z pomocą rodziny zbudował palmę o wysokości 37, 78 m, tym samym pobił on rekord ustanowiony w 2011 r.

(red. /UM Skoczów)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-16 21:39:45
bronek91: Gratulacje dla autora, jednak nadal to JUDOSZ stanowi główny element promocji miasta.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: