Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczowscy Włóczykije w czołówce nordic walking na świecie

W ubiegły weekend (5-6 października br.) na trasach Polany Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie rozegrały się Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Na pierwszą tego typu imprezę w Polsce pojechali również zawodnicy z regionu, zrzeszeni w Klubie ''Włóczykije'' ze Skoczowa. Wicemistrzem Świata w klasie juniorów został Mateusz Wojnar, a nasz fotoreporter (i jednocześnie członek Włóczykijów) Bartłomiej Kukucz zajął 4. miejsce w swojej kategorii wiekowej na 20km.

W zawodach brało udział prawie 500 uczestników z kraju i zagranicy. Do Jakuszyc przyjechali najlepsi i najsilniejsi zawodnicy z całej Polski oraz Austrii, Czech, Niemiec, Włoch i Ukrainy. Do wyboru były trasy: 250 m - tylko dzieci, 300 m, 10 km lub 20 km. Trasa była bardzo urozmaicona, z różnym typem nawierzchni.

- Włóczykije ze Skoczowa pojechali w czteroosobowym składzie: Mateusz Wojnar, Bartłomiej Kukucz, Jan Strach i Zbigniew Jaworski. Mateusz, Jasiu i Zbigniew startowali w swoich klasach wiekowych na  dystansie 10km,natomiast Bartek w swojej klasie wiekowej na 20km - mówi Zbigniew Jaworski z Klubu Nordic Walking Włóczykije Skoczów.

Walka na trasie była bardzo ostra i zacięta, pilnowana przez prawie 30 sędziów obstawionych na całej trasie. Skoczowscy Włóczykije wrócili  bardzo zadowoleni ze swoich osiągnięć .

- Przywieźliśmy Wicemistrza Świata w klasie juniorów 13-18l. Został nim Mateusz Wojnar uczeń LO im. Osuchowskiego w Cieszynie, który uzyskał czas 1 godz. 12 min 49 sek., który to czas zapewnił mu II pozycję w swoim przedziale wiekowym i 18. miejsce w ogólnej klasyfikacji. Bartłomiej Kukucz zajął 4. miejsce w swojej klasie z czasem 2godz. 47 min i 49 sek. Zbigniew Jaworski uzyskał ósmy wynik  (czas: 1:20:08), a Jan Strach 12. miejsce (1:35:35) - informuje Jaworski i dodaje: - Ogólnie wróciliśmy bardzo zadowoleni ze swoich wyników. Mieliśmy przyjemność zmierzyć się z najlepszymi, a jednocześnie pokazać, że członkowie Klubu Nordic Walking  Włóczykije Skoczów dorównują światowej czołówce kijkarzy.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: