Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczowianie najlepsi na Śląsku

Przez dwa dni toczyła się rywalizacja o tytuł najlepszej drużyny w siatkówce plażowej młodzików na śląsku.  Turniej finałowy był rozgrywany 11 i 12 czerwca na boiskach do siatkówki plażowej skoczowskiego technikum i liceum oraz szkoły branżowej.

Do rozgrywek przystąpiło 16 najlepszych drużyn wyłonionych w turniejach półfinałowych.  W tym gronie znaleźli się również siatkarze z KS „Siatkarz Beskid” Skoczów. Po dwóch dniach zaciętych pojedynków nasi siatkarze Maciek Czerny z Łukaszem Krajewskim zdobyli złoto a to oznacza  że  wywalczyli sobie bezpośredni awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się końcem lipca.

W tym samym czasie odbywał się trzydniowy turniej finałowy w Katowicach, w którym rywalizowały dziewczyna  z KS „Siatkarz Beskid” Skoczów. -  Dziewczyny spisały się również rewelacyjnie zajmując 4 miejsce premiowane grą w półfinałach Mistrzostw Polski, które odbędą się początkiem lipca w Kołobrzegu. Warto dodać, że Ania Krzempek z Oliwią Gajdą były jedyną drużyną, która w drodze do czołowej czwórki pokonała późniejsze mistrzynie śląska – informuje Janusz Macura.  

Obie drużyny otrzymały powołanie na obóz kadry śląska w siatkówce plażowej.  Wszystkie drużyny na co dzień przygotowywały się na treningach pod okiem trenera Janusza Macury. Szkolenie w KS „Siatkarz Beskid” Skoczów jest dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022.

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: